a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiBirla Carbon zwiększa produkcję na świecie

Birla Carbon zwiększa produkcję na świecie

Firma Birla Carbon – lider w zakresie zrównoważonych produktów carbon black – zwiększyła produkcję o dodatkowe 200 kMT. To odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie.

Fot. geralt / pixabay.com

Ekspansja ma pokryć rosnące zapotrzebowanie na strategicznych rynkach w Europie i Azji. Dotyczy ono branży gumowej oraz zastosowań specjalnych, w tym powłok i tworzyw sztucznych.

Kamień milowy

Rozbudowa ma zostać zakończona w roku 2024. Jak mówi John Loudermilk, dyrektor generalny Birla Carbon:

Posłuchaliśmy naszych klientów, pragnących rozwijać się na całym świecie. Dostępność naszych unikatowych produktów to krytyczny element ich planów rozwoju, ponieważ wszyscy dążymy do uproszczenia i zabezpieczenia łańcuchów dostaw.

Z kolei dr Santrupt B. Misra, dyrektor grupy Birla Carbon, dyrektor Chemicals oraz dyrektor grupy H.R., Aditya Birla Group, przekonuje, że ta inwestycja to kolejny kamień milowy na drodze do transformacji Birla Carbon w ostatnim czasie. Od programu Sustainability po Circularity i wreszcie po ambicje Net Zero dotyczące emisji dwutlenku węgla, Birla Carbon wprowadza zmiany w branży, tworząc nowe wzorce zgodne z oczekiwaniami klientów i sektora.

Rozbudowa w Indiach, Chinach i Węgrzech

W ramach rozbudowy dodane zostanie dodatkowe 80 kMT zdolności produkcyjnej w Indiach, 40 kMT w Węgrzech oraz 80 kMT w Chinach. Oprócz tego firma planuje zwiększyć możliwości w zakresie obróbki powierzchniowej wartościowych materiałów specjalistycznych w Indiach, obsługując klientów w kluczowych obszarach zastosowań, takich jak powłoki wodorozcieńczalne.

Źródło: Birla Carbon