a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbMultimediaInne multimediaNissan testuje samoczyszczący się samochód

Nissan testuje samoczyszczący się samochód

Mycie samochodu to prawdziwie niekończąca się historia. Za każdym razem kiedy tylko wyjeżdżamy z myjni samochód zaczyna brudzić się na nowo. Inżynierowie z Nissana postanowili sprawdzić jak zachowywałaby się karoseria samochodu pokryta warstwą samoczyszczącej się farby.

W zeszłym tygodniu Nissan zaprezentował prototyp samochodu, który może mocno uszczuplić portfele właścicieli myjni samochodowych. Producent eksperymentuje właśnie z superhydrofobową, samoczyszczącą się powłoką od Ultra Ever Dry. Powłoka ta „odpycha” błoto, deszcz i codzienne zabrudzenia.

Według informacji z firmy Nissan, dla oceny skuteczności tego rozwiązania w rzeczywistych warunkach drogowych inżynierowie będą kontynuowali testy w najbliższych miesiącach w swoim europejskim centrum technicznym w Wielkiej Brytanii. Nissan jest pierwszym producentem samochodów, który oficjalnie eksperymentuje z wykorzystaniem farb superhydrofobowych na karoseriach pojazdów.

Farby hydrofobowe to takie, które dzięki zawartości określonych związków chemicznych odpychają wodę. Wiąże się z tym wiele korzyści – są odporne na niszczące działanie wilgoci i nie brudzą się tak szybko, jak standardowe pokrycia. Ich odmiana, powłoki superhydrofobowe, to takie, które „nie lubią” wilgoci w stopniu tak ekstremalnym, że krople wody toczą się po nich niczym szklane kulki.

Chcesz wiedzieć więcej o farbach hydrofobowych? Kliknij!

źródło: Nissan