REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Polskich mieszkań portret własny

Przeprowadzony przez Ipsos na zlecenie marki Dulux sondaż odkrył zaskakujące fakty na temat tego jak często odnawiamy swoje wnętrza. Mimo że towarzyszą nam przy tym bardzo pozytywne emocje, nie kwapimy się, by chwycić za pędzel i zmienić coś w swoim mieszkaniu.

Polskich mieszkań portret własny

Wyniki sondażu potwierdzają – odświeżone wnętrze to również rewolucja w naszym samopoczuciu! Fot. arch. Dulux

Badanie „Polskich mieszkań portret własny” firmy Ipsos miało zgłębić zwyczaje Polaków związane z odnawianiem swoich mieszkań. W tym celu przepytano reprezentatywną grupę badanych, co sądzą o swoim lokum, jak często fundują mu zmianę wizerunku i jakie są ich odczucia z tym związane.

Zadowoleni, ale…

Jak wynika z sondażu, zdecydowana większość Polaków (84%) jest zadowolona ze swoich mieszkań, ale są pomieszczenia, których wyglądu szczególnie się wstydzimy – są to łazienka (17%), kuchnia (15%) i pokój gościnny (12%). Z ich powodu często wzbraniamy się przed zapraszaniem gości i sami też nie czujemy się tam najlepiej. Jako główny problem estetyczny 40% respondentów wymieniło zły stan ścian – spękania, stare tapety, wyblakły i źle dobrany odcień farby…

Malowanie – rzadko i tanio

Odmalowanie to najszybszy i najprostszy sposób na odświeżenie wnętrza. Mimo to tylko połowa Polaków decyduje się na malowanie co 3-5 lat. 20% pytanych chwyta za pędzel lub zaprasza do siebie malarza co 6-8 lat, natomiast 10% rzadziej niż raz na 9 lat. Jeśli chodzi o kolor, jesteśmy zachowawczy – królują biele i beże (40%) oraz pastele (43%), tylko co dziewiąty Polak decyduje się na bardziej zdecydowane odcienie. Równocześnie nasze wydatki na odnawianie wnętrz są skromne – prawie połowa respondentów przeznacza na ten cel mniej niż 1000 złotych. Tylko jedna trzecia z nas do malowania wynajmuje fachowca.

Kolorowe wnętrze – kolorowe życie

Zdecydowanie więc nie jesteśmy narodem, który dba o świeży i atrakcyjny wygląd swojego mieszkania. A szkoda, bo jest to prosta droga do bycia narodem szczęśliwym. 44% pytanych odpowiedziało, że po odświeżeniu swojego lokum czuje zadowolenie, 18% – dumę, 14% – szczęście. Do odmalowanego mieszkania chętnie zapraszamy znajomych (64%), pogłębiamy więzi z rodziną i przyjaciółmi (10%) i sami czujemy się dużo lepiej (20%). Metamorfoza naszego miejsca do życia staje się często impulsem do dalszych zmian, na przykład w swoim wyglądzie. Nie tylko więc nasze ściany, ale i nasze życie nabiera barw.

Może warto pomyśleć o tym, gdy po raz kolejny myśl o odmalowaniu swojego mieszkania zdławimy w zarodku, tłumacząc się brakiem czasu, sił i pieniędzy.

Fot. arch. Dulux

Źródło: Dulux

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA