REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Niebieska kuchnia – dlaczego warto?

Niebieski jest od zawsze standardowym kolorem łazienek, ale dlaczego nie wpuścić go do kuchni? Ten spokojny, kojący i bardzo wszechstronny odcień pomoże nam wyczarować dokładnie takie wnętrze kuchenne, jakie nam się marzy. Klasyczne lub bardzo nowoczesne.

niebieska kuchnia

Fot. StockSnap / pixabay.com

Jest jednym z ulubionych odcieni w wystroju wnętrz. Uspokaja, wycisza i przede wszystkim ma wiele twarzy – głęboki atramentowy, jasny błękit, przymglony gołębi, lazur morza…

Zawsze królował w łazienkach. Obecnie jednak coraz częściej pojawia się też w kuchniach. I jest ciekawą alternatywą dla klasycznej bieli, której wielu z nas ma już dość. W czasach, gdy żywsze kolory podbijają niemal wszystkie nasze ściany, czas na zdobycie ostatniego bastionu bieli, jakim jest kuchnia!

Kilka pomysłów dla mniej odważnych

Chciałbyś, ale jednak trochę się boisz? Oto kilka propozycji, jak wprowadzić kolor niebieski do swojej kuchni, ale nie w sposób nachalny i dominujący:

  • szklana osłona nad zlew, pomalowana na niebiesko; jeśli uznasz, że ten kolor to jednak „nie to”, możesz ją zawsze usunąć i zainstalować nową,
  • pomaluj podstawę wyspy kuchennej na niebiesko (upewnij się jednak wcześniej, że kolor pasuje do reszty wystroju!),
  • użyj bardziej wyrazistego koloru na wysokich szafkach, zwłaszcza jeśli stoją przy jednej ścianie, odseparowane od reszty zabudowy,
  • zastosuj intensywny odcień niebieskiego na niektórych szufladach, szafkach lub na ścianach w spiżarni,
  • pomaluj na niebiesko ścianę za szafkami; będzie jej widać tylko fragment, ponieważ zabudowa kuchenna zasłania większość powierzchni, a więc nie ryzykujesz wiele,
  • pomaluj inne meble, które znajdują się w kuchni; jeśli stół lub krzesła są integralną częścią pomieszczenia, zafunduj im mocny odcień niebieskiego.

Inspiracje od architektów

Poniżej prezentujemy dwie aranżacje architektów współpracujących z marką Resene, prezentujące, jak pięknie kolor niebieski może się wkomponować w kuchenne wnętrze. Tak, można się śmiało inspirować!

Projekt nr 1 (Rochelle Jackson / Kitchen Elements): Jak w jednej ze wskazówek powyżej, zastrzyk niebieskiego otrzymała tu podstawa wyspy kuchennej. Jest to projekt dla młodego małżeństwa z dzieckiem, które chciało stworzyć u siebie domową, przytulną, ale również efektowną przestrzeń. Dzięki niebieskiemu, otwartym półkom we wnęce oraz białym kafelkom na ścianie całość prezentuje się tradycyjnie, a zarazem nowocześnie.

niebieska kuchnia

Fot. arch. Resene

niebieska kuchnia

Fot. arch. Resene

Projekt nr 2 (Marianne Gailer / Kitchens by Design): Intensywniejsza opcja – kolor na szafkach zainspirowany jest dziełem sztuki właściciela mieszkania. Niebieskie szafki w wysokim połysku oraz heksagonalne kafelki w kolorze miedzi i stali nierdzewnej sprawiają, że wystrój jest bardzo efektowny. Niska szafka na środku jest z jednej strony intensywnie niebieska, z drugiej zaś biała, dzięki czemu stapia się z wystrojem salonu. Do tego połączony z szafką stół o regulowanej wysokości oraz lustrzanym wykończeniu, które sprawia, że powstały w ten sposób długi blat przypomina taflę wody.

niebieska kuchnia

Fot. arch. Resene

niebieska kuchnia

Fot. arch. Resene

Źródło: Habitat by Resene

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA