a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNajnowszy raport trendów „vibes” od Axalta CS

Najnowszy raport trendów „vibes” od Axalta CS

Raport trendów „vibes” przygotowywany przez ekspertów Axalta Coating Systems to wyjątkowa publikacja, poświęcona kolorom i efektom farb proszkowych na podłoża metalowe. Pod koniec ubiegłego roku ukazała się nowa odsłona raportu.

vibes raport trendów Axalta CS

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Każde kolejne wydanie raportu Axalty to cenne źródło inspiracji dla projektantów. Eksperci pokazują, w jaki sposób odcień, struktura i jakość powłoki mogą tworzyć niezwykły efekt – w architekturze i innych dziedzinach.

Przyszłość kolorów w jasnych barwach

Aktualne wydanie raportu to już dziesiąta jego odsłona. Jak mówi Sally Put, ekspertka ds. kolorów w Axalta Coating Systems oraz twórczyni i redaktorka publikacji:

W każdym wydaniu raportu trendów „vibes” w istocie uprawiamy swoistą „archeologię kolorów przyszłości”. Ta przyszłość kolorów w dziedzinie architektury i designu jawi się w jasnych barwach i niesie ze sobą dawkę innowacyjności. Powrót do eklektyzmu, wpływy społeczne, wzajemne wpływy starych i młodych pokoleń dają ciekawe zestawienia kolorystyczne, efekty i wykończenia.

W raporcie zaprezentowane zostały cztery nowe motywy: intuition, refuge, core and cavernous. Do każdego z nich stworzono zestaw sześciu odcieni, w sumie więc powstała nowoczesna paleta składająca się z 24 kolorów.

Raport dostępny on-line

Oprócz nowych odcieni zaproponowanych przez ekspertów Axalty w raporcie znalazły się również dwie tablice inspiracji, sięgające do panujących obecnie nastrojów społecznych („moodboard”). W sekcji „designer vibes” oddano zaś głos architektom i projektantom – opowiadają oni, w jaki sposób wykorzystują oni farby proszkowe i ich odcienie, by nadać swoim projektom niepowtarzalny charakter.

Publikację obejrzeć można w formie wirtualnej na stronie Axalta Coating Systems.

Źródło: Axalta Coating Systems

Dowiedz się więcej o firmie