a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNajmodniejsze kolory w motoryzacji wg Spies Hecker

Najmodniejsze kolory w motoryzacji wg Spies Hecker

Specjaliści Spies Hecker przyjrzeli się najnowszym trendom kolorystycznym w branży samochodowej OEM. Wygląda na to, że nadchodzi czas lśniących wykończeń i głębokich odcieni.

kolory motoryzacja Spies Hecker

Najnowsze trendy w branży motoryzacyjnej OEM śledzi Elke Dirks i jej zespół, OEM Colour Development Team. Oto co według nich jest obecnie najbardziej modne:

Lśniące wykończenia, głębokie kolory

trendy motoryzacja Spies Hecker

Wielu wytwórców samochodów odniosło w ostatnim czasie sukces dzięki połyskliwym lakierom w intensywnych odcieniach. Dlatego też trend ten będzie się utrzymywał. W branży będziemy widzieć coraz więcej intensywnych kolorów, także innych niż standardowa czerwień. Minie jednak kilka lat, zanim na dobre rozgoszczą się one na światowych drogach.

Nowa, lepsza biel

Fot. arch. Spies Hecker

Jak twierdzą eksperci, producenci stopniowo odchodzą od wielowarstwowych białych wykończeń z efektem perłowym, które drogie i trudne w naprawie. Zostaną one zastąpione nowymi białymi wykończeniami, przypominającymi biel ceramiki.

Masowy połysk, niszowy mat

Fot. arch. Spies Hecker

Dla aut produkowanych masowo wciąż najbardziej popularne będzie wykończenie na wysoki połysk. Wytwórcy dysponują już bowiem w przypadku takich powłok stabilnymi i powtarzalnymi metodami powlekania. Tam zaś, gdzie powtarzalność nie jest tak bardzo wymagana – na przykład dla mniejszych, unikatowych serii – spotykane będą powierzchnie chromowane z efektem lustra lub matowe.

Płatki szklane

Fot. arch. Spies Hecker

Hitem najbliższej przyszłości będą szklane płatki. Dodawane do warstwy bazowej, odbijają one światło i pozwalają uzyskać niepowtarzalny efekt dekoracyjny.

Źródło, fot. arch.: Spies Hecker