REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Czy kolor ma dźwięk?

Projekt Ringwave to próba przełożenia koloru i kształtu na… dźwięk. A właściwie na język muzyki. Czy kolor może mieć własne brzmienie?

kolor dźwięk Ringwave Lex

Fot. instagram.com/_ringwave/

Jak mówi sam twórca projektu Ringwave, Lex, muzyka nagrana na album Days to elektroniczny pop zainspirowany obrazami znalezionymi w internecie. Jak wyjaśnia artysta, rzeczy publikowane na Pintereście czy Tumblr często sprawiają, że w jego głowie pojawiają się melodie. Postanowił więc każdego miesiąca w roku nagrywać utwór nawiązujący do jednej z grafik znalezionych w sieci.

Dobór obrazów to zdaniem twórcy w dużej mierze kwestia podświadomości. I choć nie łączy ich żaden motyw przewodni, można zauważyć pewną ciągłość – kolorów i kształtów. Obecnie Ringwave można śledzić na Instagramie – Lex zdecydował się na ten krok, aby mieć żywy kontakt z odbiorcami i pozwolić im wpływać na rozwój projektu.

Według twórcy impulsem do zrealizowania podobnego pomysłu było zmieniające się oblicze muzyki, znaczenie mediów społecznościowych oraz sposób dzielenia się treściami w internecie. Jak tłumaczy Lex, jego projekt to odpowiedź na te tendencje i zarazem powrót do starych dobrych muzycznych tradycji, kiedy albumy były długie i opowiadały pewną historię, której nieodłącznym elementem były również obrazy. Dziś, w dobie internetu, brakuje nam czasu i skupienia na podobne muzyczne doświadczenia, a więź między obrazem a dźwiękiem zanika. Misją Lexa jest jej przywrócenie.

Źródło: The Chromologist

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA