REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Najmodniejsze kolory salonu na pandemiczny rok 2020

Wybór koloru do salonu to ważna decyzja. Zwłaszcza teraz, w czasach kwarantanny, gdy spędzamy tu tak wiele czasu. Zależy nam, by był efektowny, ale i dawał poczucie bezpieczeństwa. Pomocne przy jego wyborze mogą się okazać wyniki sondażu przeprowadzonego przez Fixr.

najmodniejsze kolory salonu 2020

Fot. karishea / pixabay.com

Zwykle zależy nam na odcieniu, który przykuwa wzrok, ale jest na tyle bezpieczny i neutralny, że sprawdzi się nawet jeśli za jakiś czas zupełnie zmienimy meble i wystrój. Dlatego najmodniejsze kolory sezonu na podstawie sondażu Fixr mogą się okazać cennym źródłem inspiracji.

Biały – bo nic się z nim nie gryzie

W sondażu udział wzięło 200 ekspertów w dziedzinie projektowania. Aż 45% za najpopularniejszy odcień do salonu w roku 2020 uznało biały. Bo choć może się on wydawać nieco nudny, to wciąż stanowi doskonałe tło dla różnych rodzajów umeblowania i dekoracji. Z białym po prostu nic się nie gryzie.

Jak mówi dla portalu Realtor.com Lauren Noel z portalu Love Remodeled: „Czysty, nowoczesny wygląd, który biel nadaje każdemu wnętrzu, jest idealny do salonu. Dzięki niemu meble i akcenty wyraźnie się wyróżniają, a całość wygląda bardzo schludnie”.

najmodniejsze kolory salonu 2020

Fot. coco+kelley / flickr.com / CC BY-NC 2.0

Ciepły szary – ładny i wszechstronny

Zaraz na drugim miejscu z wynikiem 40% uplasował się ciepły szary, który jest chętnie wybierany już od dobrych kilku lat. „Podczas gdy przez wiele lat popularnością cieszyły się zimne szarości, obecnie to ciepły szary jest najczęstszym wyborem projektantów i właścicieli domów. Jest bowiem bardzo wszechstronny” – komentuje Lauren Noel.

Zdaniem projektantów era szarego dobiega powoli końca. Nie znaczy to jednak, że ludzie natychmiast przestaną go używać – aż 57% respondentów przyznaje, że szarości przestają być trendy, ale ludzie nadal będą ich chętnie używać.

najmodniejsze koloru salonu 2020

Fot. waroi / pixabay.com

Pieczarka, orzech i mięta

Piątkę najpopularniejszych kolorów do salonu w roku 2020 zamykają kolor pieczarkowy, orzech laskowy oraz miętowa zieleń. Zdaniem ekspertów wśród kolorów farb do wnętrz prym wciąż wiodą chłodne odcienie neutralne. Fani intensywnych odcieni nie mają się jednak czym martwić – 20% projektantów przepytanych w sondażu wciąż stawia we wnętrzach na żywe, jaskrawe kolory.

najmodniejsze koloru salonu 2020

Fot. midascode / pixabay.com

Źródło: apartmenttherapy.com, Realtor.com, fixr.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA