a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarba antywirusowa dla szpitali od Nippon Paint

Farba antywirusowa dla szpitali od Nippon Paint

Firmy Nippon Paint i Corning Incorporated przychodzą z odsieczą szpitalom w Chinach, walczącym z koronawirusem. Wspólnie opracowały nową farbę antywirusową, która wykorzystana zostanie do pokrycia często dotykanych powierzchni w placówkach.

Nippon Paint farba antywirusowa szpitale

Fot. arch. Nippon Paint

Walka z wirusem przyjmuje różne oblicza. Firmy z branży przekazują środki pieniężne lub dezynfekcję i maseczki dla szpitali, ale również intensywnie pracują nad nowymi rozwiązaniami, które pomogą chronić ludzi przed wirusem. Właśnie tą drogą poszedł koncern Nippon Paint.

99,9% skuteczności

Nippon Paint we współpracy z Corning Incorporated opracowali specjalną, antywirusową farbę, którą przekazali następnie czterem szpitalom w Hubei, gdzie trwa walka z koronawirusem. Farba, stworzona specjalnie w tym celu i niedostępna na rynku, posłuży do zabezpieczenia 120 000 m² powierzchni.

Farba antywirusowa dla chińskich szpitali od Nippon Paint

Nowa farba dostarczona została szpitalom w Hubei. Fot. arch. Nippon Paint

Eksperci potwierdzają, że możliwe jest zarażenie się chorobą COVID-19, jeżeli dotkniemy powierzchni, na której znajduje się wirus, a następnie zbliżymy dłoń do ust, nosa lub oczu. Wirus może przetrwać na powierzchni – w zależności od warunków oraz rodzaju powierzchni – nawet do dziewięciu dni. Ponieważ wciąż nie mamy do dyspozycji skutecznych szczepionek ani leków, najlepszym sposobem walki z epidemią jest zapobieganie zakażeniom, na przykład poprzez dezynfekowanie powierzchni.

Dlatego wirusobójcza farba Antivirus Kids Paint, nad którą naukowcy pracowali od czerwca 2019, może stanowić dla służby zdrowia dodatkową ochronę przed koronawirusem. Farba zawiera dodatek w postaci cząstek antymikrobowych Corning Guardiant. Testy z wykorzystaniem kaliciwirusa kociego wykazały, że farba unieszkodliwia na powierzchni wirusy ze skutecznością ponad 99,9%. Zabija również ponad 99,99% groźnych bakterii, takich jak gronkowiec złocisty, pałeczka okrężnicy czy pałeczka ropy błękitnej.

Cenne wsparcie dla medyków na pierwszej linii frontu

Wkrótce po wybuchu epidemii firma Nippon Paint przekazała 2 mln RMB (ponad 1 mln PLN) organizacji Hubei Xianning Red Cross Society, brała również udział w budowie szpitali w Zhuhai i Dongguan. Dostarczając ośrodkom zdrowia wirusobójczą farbę, firma weszła na nowy poziom pomocy w walce z pandemią. Jak komentuje Eric Chung, prezes Nippon Paint China:

Nasza firma zawsze starała się przekraczać granice, opracowując przyjazne środowisku produkty, oparte na technologicznych innowacjach. Epidemia koronawirusa przynagliła nas do opracowania kolejnego innowacyjnego rozwiązania. Cieszymy się, że w tym szczególnym czasie, opracowując, testując i produkując naszą powłokę antywirusową, mogliśmy połączyć siły z Corning. Wierzymy, że nasz wysiłek zapewni medykom na pierwszej linii frontu cenne wsparcie w okresie walki z wirusem.

Źródło: Nippon Paint