REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Mural z farb Primacol w Białymstoku

W Białymstoku, w ramach tegorocznej edycji Dni Sztuki Współczesnej, powstał oryginalny mural. Autorem dzieła jest Francesco Camillo Giorgino aka Millo, światowej sławy artysta zajmujący się street artem. Do realizacji projektu wykorzystano farby fasadowe marki Primacol.

Primacol

Fot. arch. Unicell Poland

Mural powstał w typowej dla Millo technologii. Artysta słynie z nagromadzenia szczegółu i minimalizmu kolorystycznego. Tematem niniejszego dzieła jest kruchość naszej egzystencji, którą symbolizuje rozpadający się domek z kart. Nawet w czasach dynamicznego rozwoju cywilizacyjnego, człowiek sam w sobie jest istotą słabą. Wystarczy więc drobny powiew wiatru, żeby zniszczyć wszystko, co było mozolnie budowane. Jak mówi Bartłomiej Sawulski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju w firmie Unicell Poland, producenta farb i chemii budowlanej marki Primacol:

Bardzo się cieszę, że nasze farby zostały wykorzystane przez tak znanego artystę. Obecnie rozszerzamy linię farb fasadowych, dzięki czemu będziemy mieli większe możliwości realizowania takich projektów. Na muralach zależy nam szczególnie, bo z jednej strony jest to bardzo ciekawa forma odnawiania i upiększania przestrzeni miejskiej sztuką, a z drugiej niebanalna forma promocji. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma artystami, mam nadzieję, że w najbliższym czasie murale z naszych farb pojawią się w wielu polskich miastach.

To jedyne tego typu malowidło w Polsce. Mural mieści się na ścianie szczytowej bloku, który znajduje się na wyjeździe z Białegostoku w kierunku Warszawy.

Źródło: Unicell Poland

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA