REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Beże i błękity – kuchnia w stylu vintage

Dla wszystkich znudzonych zintegrowanymi, sterylnymi systemami kuchennymi mamy dobrą wiadomość – powraca moda na tradycyjne kuchnie w stylu vintage.

vintage

Fot. larkandlarks / Foter.com / CC-BY-NC

Wystrój vintage, czyli kuchnia w stylu naszych prababć, pasuje do każdego domu i ma – w przeciwieństwie do kuchni industrialnej czy stylu retro z połowy ubiegłego wieku – subtelny, kobiecy charakter. Staromodne, tradycyjne wnętrze tworzy wyjątkowo ciepły nastrój i budzi nostalgię – prawie czuje się w nim zapach świeżo upieczonego chleba.

W kolorystyce dominują z jednej strony delikatne beże – barwy kremowe, odcienie starych koronek, kości słoniowej i bezy – a z drugiej wyblakłe szarości i błękity, kolory z pogranicza zieleni i błękitu, które dodają wnętrzu charakteru rustykalnego w stylu śródziemnomorskim. Świetnym uzupełnieniem takiego schematu kolorystycznego będą naturalne materiały, takie jak marmur czy drewno.

Diabeł tkwi w szczegółach. Warto więc zainwestować w stylowe krany z niklu lub mosiądzu, wolno stojącą, ogromną kuchenkę z piekarnikiem, staromodne uchwyty do szafek czy ceramiczny zlew. Styl vintage to także imponujące kredensy i otwarte półki, na których rozstawić można reprezentacyjne, ręcznie malowane naczynia.

Fot. designbuildinhabit / Foter.com / CC-BY-ND

Fot. peregrine blue / Foter.com / CC-BY-NC

Fot. Christaface / Foter.com / CC-BY-NC-ND

Fot. kusine / Foter.com / CC-BY-NC

Źródło: Habitat by Resene

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA