a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiBeże i błękity – kuchnia w stylu vintage

Beże i błękity – kuchnia w stylu vintage

Dla wszystkich znudzonych zintegrowanymi, sterylnymi systemami kuchennymi mamy dobrą wiadomość – powraca moda na tradycyjne kuchnie w stylu vintage.

vintage

Fot. larkandlarks / Foter.com / CC-BY-NC

Wystrój vintage, czyli kuchnia w stylu naszych prababć, pasuje do każdego domu i ma – w przeciwieństwie do kuchni industrialnej czy stylu retro z połowy ubiegłego wieku – subtelny, kobiecy charakter. Staromodne, tradycyjne wnętrze tworzy wyjątkowo ciepły nastrój i budzi nostalgię – prawie czuje się w nim zapach świeżo upieczonego chleba.

W kolorystyce dominują z jednej strony delikatne beże – barwy kremowe, odcienie starych koronek, kości słoniowej i bezy – a z drugiej wyblakłe szarości i błękity, kolory z pogranicza zieleni i błękitu, które dodają wnętrzu charakteru rustykalnego w stylu śródziemnomorskim. Świetnym uzupełnieniem takiego schematu kolorystycznego będą naturalne materiały, takie jak marmur czy drewno.

Diabeł tkwi w szczegółach. Warto więc zainwestować w stylowe krany z niklu lub mosiądzu, wolno stojącą, ogromną kuchenkę z piekarnikiem, staromodne uchwyty do szafek czy ceramiczny zlew. Styl vintage to także imponujące kredensy i otwarte półki, na których rozstawić można reprezentacyjne, ręcznie malowane naczynia.

Fot. designbuildinhabit / Foter.com / CC-BY-ND

Fot. peregrine blue / Foter.com / CC-BY-NC

Fot. Christaface / Foter.com / CC-BY-NC-ND

Fot. kusine / Foter.com / CC-BY-NC

Źródło: Habitat by Resene