a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiMural na Rondzie Mogilskim już gotowy!

Mural na Rondzie Mogilskim już gotowy!

W ubiegły wtorek oficjalnie zaprezentowano światu kolejny mural wykonany w ramach akcji „101 murali dla Krakowa”. Nowe malowidło pojawiło się na Rondzie Mogilskim.

mural

Fot. 101 murali dla Krakowa

Projekt muralu na Rondzie Mogilskim został wyłoniony drogą konkursu. Jury, w którym zasiedli między innymi przedstawiciele Fundacji Świadoma Przestrzeń – inicjatora akcji „101 murali dla Krakowa” – oraz radna Małgorzata Jantos, za najlepszą uznali pracę młodego krakowskiego artysty Olafa Ciruta. Projekt przedstawia farby akwarelowe, jakich każdy z nas używał jako dziecko – jest to sugestia, że miłość do sztuki i barw należy przekazywać od najmłodszych lat.

Dzięki tej kompozycji szara do tej pory okolica Ronda Mogilskiego zyskała na kolorach i stała się bardziej przyjazna. Oprócz ściany w późniejszym terminie pomalowane zostaną jeszcze kolumny na rondzie.

Akcja „101 murali dla Krakowa” została powołana do życia ponad rok temu, a jej celem jest stworzenie w Krakowie serii malowideł, które będą wpisywać się w otaczającą je przestrzeń miejską i nawiązywać do jej charakteru. Projekt na Rondzie Mogilskim jest drugim, po muralu na Zabłociu, malowidłem powstałym w ramach tej inicjatywy.

Źródło: 101 murali dla Krakowa, Onet.pl