a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweMorska Magia – trendy samochodowe Clariant na 2019

Morska Magia – trendy samochodowe Clariant na 2019

W swoim nowym trendbooku dla branży samochodowej na rok 2019 firma Clariant proponuje poszukać inspiracji kolorystycznych w… morskich głębinach. Oto kolekcja Marine Magic!

Clariant trendy samochodowe Morska Magia

Fot. arch. Clariant

Kolekcja Morska Magia (Marine Magic) to propozycje odcieni lakierów samochodowych na rok 2019, przygotowane na podstawie obserwacji trendów, zjawisk w społeczeństwie i przemyśle. Nowy trendbook prezentuje obszary kolorystyczne, które zgodnie z przewidywaniami będą święciły triumfy popularności w roku 2019, oraz proponuje innowacyjne efekty uzyskane dzięki pigmentom organicznym Clariant. Kolory zgrupowane zostały w cztery zestawy, każdy dla innej osobowości:

Elegancka Elastyczność: Lśniące Bogactwo

Clariant trendy 2019

Są takie kolory, które są dla nas jak wspólny mianownik, stale obecne w naszym otoczeniu. Nigdy nie mamy ich dość, nawet jeśli pojawiają się w dużych ilościach. Tchną optymizmem, nowoczesnym stylem życia, a zarazem nie przykuwają przesadnie uwagi. Ze względu na swoją prostotę nie wymagają wiele zabiegów, są piękne nawet przy niewielkim świetle.

Smak Tradycji: Samotniczy Szyk

Clariant trendy 2019

Zestaw odcieni, które nadają element ponadczasowości. To barwy niezawodne i stonowane, prezentują się dobrze, ale bez zbytniego narzucania się. Dlatego przywodzą na myśl tradycyjne wartości takie jak szacunek i uznanie, ale również kojarzą się ze zrównoważonym rozwojem i rozsądnym gospodarowaniem zasobami.

Poczucie Zaciekawienia: Odkrywca z Natury

Clariant trendy 2019

Dzisiejsze auta są coraz bardziej „inteligentne”, a konsekwencje tej rewolucji w transporcie będą podobne jak przy przejściu ze zwykłych telefonów komórkowych na smartfony. Przed nami wiele niespodzianek i… wiele frajdy. Wrodzony optymizm kierowców-odkrywców odzwierciedlają jasne, żywe odcienie z tej palety.

Pragnienie Doskonałości: Spójrz na mnie!

Clariant trendy 2019

Niektórzy ludzie to zdecydowani indywidualiści. Cieszy ich siła i prędkość, co chcą podkreślić również kolorem swojego samochodu. To bez wątpienia egotyści, ale przekraczają granice, wyznaczając ścieżki innym. To z myślą o nich powstał ten zestaw.

W swoim trendbooku, zaprezentowanym niedawno na European Coatings Show 2017, Clariant prezentuje wszystkie opisane odcienie, także z efektami specjalnymi, uzyskanymi dzięki innowacyjnym pigmentom Hostaperm i Novoperm. Jak mówi Bernhard Stengel-Rutkowski, Starszy Globalny Manager Marketingu Technicznego w Clariant:

Od początku wieku światowe drogi były całkowicie zdominowane przez odcienie archromatyczne. Teraz na szczęście kolory dochodzą do głosu. Nasz trendbook to cenne źródło inspiracji dla całej branży samochodowej, od wytwórców farb i powłok, poprzez ekspertów analizujących trendy kolorystyczne, aż po wytwórców samochodów i ich projektantów. Zapraszamy na wspólną podróż w krainę Morskiej Magii!

Źródło: Clariant, pcimag.com