a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiMniej zabrudzeń na farbie z nowym produktem

Mniej zabrudzeń na farbie z nowym produktem

Produkt, który pojawił się właśnie na rynku, zapewnia ochronę m.in. farbom do użytku zewnętrznego, podatnym na wypłukiwanie surfaktantu. Oznacza to mniej zabrudzeń i mniej zacieków.

Fot. Artturi_Mantysaari / pixabay.com

Nowy produkt Reactsurf® 2490 pojawił się w ofercie firmy Solvay. Jest przeznaczony do stosowania jako emulgator w emulsyjnych systemach akrylowych, winylowo-akrylowych oraz styrenowo-akrylowych.

Mniej brudu na farbach

Nowinka w ofercie Solvay zapewnia lepsze właściwości funkcjonalne i estetyczne farb zewnętrznych oraz klejów wrażliwych na nacisk, nawet w wysokich temperaturach. Jak mówi Sel Avci, dyrektor działów Coatings Global Marketing i New Business Development w firmie:

Farby zewnętrzne i kleje wrażliwe na nacisk są podatne na wypłukiwanie surfaktantu. W przypadku farb do użytku zewnętrznego w trudnych warunkach środowiskowych prowadzi to do zbierania brudu oraz powstawania zacieków, a w przypadku klejów – wybielenia. Reactsurf® 2490 powstrzymuje natomiast migrację surfaktantu, zapobiegając tym zjawiskom.

Produkt ma także inne potencjalne zastosowania. Może być wykorzystywany m.in. w spoiwach do farb, uszczelniaczach, powłokach na papier oraz w zastosowaniach budowlanych.

Zgodny z przepisami

Jak podkreśla producent, Reactsurf® 2490 może być stosowany w zgodzie z surowymi unijnymi przepisami. Jest zgodny z rozporządzeniem REACH, spełnia również wymogi dotyczące rozwiązań wolnych od alkilofenolu etoksylowanego (APE).

Źródło: Solvay