a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiMłody Malarz Roku 2015 – znamy finalistów

Młody Malarz Roku 2015 – znamy finalistów

Zakończył się etap eliminacji okręgowych konkursu Młody Malarz Roku Dekoral Professional. Wzięło w nim udział 80 uczniów szkół budowlanych z całego kraju, do finału dostała się jednak tylko piątka uczestników.

Młody Malarz Roku

Uczestnicy eliminacji okręgowych – Okręg IV, Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu. Fot. arch. Dekoral

Eliminacje odbyły się 17 stycznia w sześciu okręgach: Mińsk Mazowiecki, Gliwice, Lublin, Poznań, Kędzierzyn-Koźle i Toruń. Aby awansować do finału konkursu, należało wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi.

Na tej podstawie wyłoniono finałową piątkę, która już w dniach 10-13 marca 2015 na Międzynarodowych Targach Poznańskich „BUDMA 2015” będzie walczyć o główną nagrodę. Oto finaliści:

  • Paweł Purc – Zespół Szkół Budowlanych w Lublinie,
  • Jakub Zieliński (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu),
  • Łukasz Stańczuk (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach),
  • Rafał Danielik (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim)
  • Marek Hajda (Państwowe Szkoły Budownictwa w Bytomiu).

Jest o co walczyć – na zwycięzcę czeka profesjonalny pistolet natryskowy Easy Max WPII marki Graco, skrzynka z narzędziami Dekoral Gold oraz zaproszenie na galę finałową konkursu Malarz Roku Dekoral 2014. Jego szkoła otrzyma natomiast 300 litrów farb marki Dekoral Professional i maszynę do malowania natryskiem hydrodynamicznym Classic 390 Stand marki Graco. Prócz tego wszyscy finaliści wraz z ich nauczycielami otrzymali zaproszenie na 2-dniowe szkolenie w Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu.

Konkurs Młody Malarz Roku Dekoral jest organizowany co roku przez Akademię Technik Malarskich Dekoral Professional w ramach Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Ma on popularyzować wśród młodych ludzi zawody budowlane oraz zachęcić uczniów do zdobywania wiedzy i rozwijania swoich umiejętności.

Źródło: Dekoral