REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Młodopolski mural na Galerii Bronowice


Powstającą właśnie w Krakowie Galerię Bronowice pokryją już wkrótce barwne murale nawiązujące do okresu Młodej Polski. Ogromne malowidła mają zająć w sumie prawie 900 metrów kwadratowych.

mural

Fot. Open Media

Projekt muralu na dwie ściany i mur prowadzący do podziemnego parkingu Galerii Bronowickiej został wyłoniony drogą konkursu. Spośród 40 propozycji jury wybrało tę, która w najciekawszy sposób łączy klimat Młodej Polski z czasami nam współczesnymi. Malowidło na murze oporowym miało dodatkowo zawierać elementy związane z naturą, tak charakterystyczne dla okresu Secesji. To rodzaj hołdu złożonego sztuce młodopolskiej, która szczególnie rozkwitła w ubiegłym wieku właśnie w Krakowie.

Zwycięska praca Huberta Pasiecznego z WAKEUPTIME spełnia wszystkie kryteria, jakie postawił Inwestor. Do Młodej Polski nawiązuje poprzez inspirację witrażami Wyspiańskiego, w poszczególnych obszarach pojawiają się motywy kwiatowe, natomiast nowoczesny projekt Galerii podkreślają odpowiednio dobrane barwy, kształty oraz szeroki łuk na fasadzie budynku.

Nad wykonaniem muralu pracuje obecnie 8 artystów. Przewiduje się, że jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, prace malarskie zostaną zakończone w ciągu kilku dni.

Źródło i fotografie: Open Media

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA