a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiMłodopolski mural na Galerii Bronowice

Młodopolski mural na Galerii Bronowice

Powstającą właśnie w Krakowie Galerię Bronowice pokryją już wkrótce barwne murale nawiązujące do okresu Młodej Polski. Ogromne malowidła mają zająć w sumie prawie 900 metrów kwadratowych.

mural

Fot. Open Media

Projekt muralu na dwie ściany i mur prowadzący do podziemnego parkingu Galerii Bronowickiej został wyłoniony drogą konkursu. Spośród 40 propozycji jury wybrało tę, która w najciekawszy sposób łączy klimat Młodej Polski z czasami nam współczesnymi. Malowidło na murze oporowym miało dodatkowo zawierać elementy związane z naturą, tak charakterystyczne dla okresu Secesji. To rodzaj hołdu złożonego sztuce młodopolskiej, która szczególnie rozkwitła w ubiegłym wieku właśnie w Krakowie.

Zwycięska praca Huberta Pasiecznego z WAKEUPTIME spełnia wszystkie kryteria, jakie postawił Inwestor. Do Młodej Polski nawiązuje poprzez inspirację witrażami Wyspiańskiego, w poszczególnych obszarach pojawiają się motywy kwiatowe, natomiast nowoczesny projekt Galerii podkreślają odpowiednio dobrane barwy, kształty oraz szeroki łuk na fasadzie budynku.

Nad wykonaniem muralu pracuje obecnie 8 artystów. Przewiduje się, że jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, prace malarskie zostaną zakończone w ciągu kilku dni.

Źródło i fotografie: Open Media