a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiMerck otwiera drugą linię produkcji pigmentów

Merck otwiera drugą linię produkcji pigmentów

Firma Merck uruchomiła drugą linię produkcyjną pigmentów na bazie krzemionki w swoim zakładzie w Gernsheim w Niemczech. W rozbudowę zainwestowała prawie 28 mln €.

Merck druga linia produkcji pigmenty krzemionka

Fot. arch. Merck

Rozbudowa dotyczy największego zakładu Merck na świecie produkującego pigmenty. Obiekt zatrudnia około 750 osób.

Chętnie stosowane przez klientów

Dzięki inwestycji Merck znacząco zwiększy zdolność produkcji płatków na bazie dwutlenku krzemu. Stanowią one bazę linii produktowych Colorstream® i Xirona® dla lakierów samochodowych i kosmetyków. Jak mówi Jeff White, szef działu Surface Solutions w Merck:

Pigmenty na bazie krzemionki pozwalają uzyskać efekty specjalne, wyjątkowo chętnie stosowane przez naszych klientów i wpisujące się w najnowsze trendy rynkowe. Za sprawą tej nowoczesnej linii produkcyjnej znacznie zwiększymy zdolność produkcyjną fabryki w Gernsheim i zyskamy większą elastyczność w kontekście rosnącego zapotrzebowania.

Pigmenty na bazie krzemionki gwarantują różne efekty kolorystyczne w zależności od kąta obserwacji. Jako przykład producent podaje Colorstream® Lava Red, który pozwala uzyskać efektowne wykończenie samochodowe, a równocześnie spełnia wymagania techniczne – jest odporny na warunki atmosferyczne czy promieniowanie UV.

Silniejszy zakład i promocja produktów

Inwestycja prawie 28 mln € w drugą linię produkcyjną w Gernsheim wzmocniła zakład produkcyjny Merck. Zwróciła również uwagę na mocny punkt w ramach globlnej oferty oddziału Surface Solutions firmy.

Źródło: Merck Group