a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiKonkurs Malarz Roku Dekoral 2012 rozstrzygnięty!

Konkurs Malarz Roku Dekoral 2012 rozstrzygnięty!

Dobiegła końca kolejna edycja konkursu Malarz Roku Dekoral. 20 kwietnia 2013 w Hotelu Narwil w Serocku odbyła się uroczysta gala, w trakcie której wręczono nagrody zwycięzcom. W wydarzeniu wzięli udział finaliści, przedstawiciele regionalnych Centrów Dekoracyjnych i Centrów Dekoral Professional oraz członkowie zarządu PPG Deco Polska, a także, pośrednio, ponad pół tysiąca osób śledzących transmisję wydarzenia online.

Malarz Roku Dekoral 2012

fot. arch. Dekoral

W ścisłej czołówce konkursu znalazło się 10 inwestycji, wyróżnionych przez jury na czele z Jarosławem Domowiczem, Managerem Akademii Technik Malarskich Dekoral Professional. Podczas gali, prowadzonej przez znanego konferansjera Piotra Bałtroczyka, zostały one zaprezentowane na multimedialnych prezentacjach. Ponadto gości zabawiały wyemitowane programy publicystyczne i rozrywkowe oraz występy grupy akrobatycznej ETC Trio i zespołu muzycznego Navis Jazz Trio.

Inwestycja, za którą przyznano Nagrodę Główną – Biurowiec Wichary w Pyrzowicach. Fot. arch. Dekoral

I miejsce, tytuł Malarza Roku Dekoral oraz samochód Volkswagen Caddy trafiły do firmy BPBP S.A. Zarząd Robót Wykończeniowych. Zwycięska inwestycja to Biurowiec Wichary w Pyrzowicach. Jury doceniło wykorzystanie farb Kwarts marki Sigma i jej aplikację przy użyciu specjalnego wałka, co pozwoliło uzyskać efekt dekoracyjny „baranek”.

II miejsce – Klub Fitness Pure Jatomi (Centrum Handlowe Promenada, Warszawa). Fot. arch. Dekoral

Miejsce II zajęła firma LUMER Technologie Wykończeniowe w Budownictwie za prace wykończeniowe w Klubie Fitness Pure Jatomi w Centrum Handlowym Promenada w Warszawie. Wykonawcy wykorzystali w tym wypadku farby dekoracyjne Sigmatex Polysatin oraz Akrotix 3000 Satyna, uzyskując satynową powłokę malarską. Inwestycja została nagrodzona maszyną natryskową MARK 5 ufundowaną przez firmę Graco.

III miejsce – Dom Jednorodzinny we Wrocławiu. Fot. arch. Dekoral

Nagrodą za miejsce III było urządzenie renowacyjne AS28 Terso, które ufundowało przedsiębiorstwo Flex. Jej zdobywcą został Zakład Usługowo-Produkcyjny KWADREX R Robert Adamik za wykończenie Domu Jednorodzinnego we Wrocławiu. Dobre wrażenie na jury zrobiła duża staranność wykończenia (tapety Sigmascan i powłoki malarskie na podłożach gipsowych), a także ciekawe współgranie świateł i kolorów w wyróżnionym wnętrzu.

Atrakcyjność tej ostatniej inwestycji potwierdza również największa liczba głosów od internautów – Zakład Usługowo-Produkcyjny KWADREX R Robert Adamik uzyskał tytuł Malarza Roku Dekoral Publiczności i nagrodzony został malowarką KA 390 Special ufundowaną przez organizatora konkursu.

Głosowanie na stronie malarz-roku.pl cieszyło się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział ponad 7 tysięcy osób. Tysiąc internautów natomiast zostawiło pod finałowymi inwestycjami swoje komentarze, licząc na ufundowaną przez PPG Deco Polska nagrodę – malowanie dowolnego pomieszczenia o powierzchni do 50 m2 przez Malarza Certyfikowanego Dekoral. Zwyciężczynią okazała się pani Bożena Dowgiałło, która projekt Nosorożarni we wrocławskim ZOO skomentowała słowami: „Chyba dla takiego otoczenia zostanę nosorożcem!”.

Członkowie jury podkreślają, że poziom zgłaszanych do konkursu inwestycji jest z roku na rok coraz wyższy i wybór zwycięzców sprawia im nie lada problem. Konkurs Malarz Roku Dekoral przekonuje więc, że mamy powody do radości i dumy – polscy wykonawcy wkładają w prace malarskie wiele wysiłku i serca, co skutkuje wysoką jakością wykończeń i wspaniałymi efektami dekoracyjnymi.

Źródło: Dekoral Professional