a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Malowany samolot w Rzeszowie

W Rzeszowie z inicjatywy firmy Śnieżka pojawił się nowy mural. Nawiązuje on do długiej historii przemysłu lotniczego w stolicy Podkarpacia – przedstawia model samolotu produkowanego w zakładach w Mielcu jeszcze przed wojną.

mural Rzeszów Śnieżka

Fot. arch. Śnieżka

Mural pojawił się na kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 22. Przedstawia on historyczny model bombowca PZL Łoś 37 produkowany w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu przed rozpoczęciem II wojny światowej. W swoich czasach był to najnowocześniejszy polski samolot.

Niestety po wojnie w całości nie zachował się ani jeden egzemplarz tego modelu. Odtwarzając go na ścianie rzeszowskiej kamienicy twórcy muralu oddali hołd prawie 80-letniej historii przemysłu lotniczego w Rzeszowie. Do wykonania muralu, którego łączna powierzchnia to ok. 250 m², wykorzystano farby marki Foveo-Tech firmy Śnieżka.

To jednak nie koniec. W trakcie spotkania, które odbyło się 31 sierpnia w Starym Browarze Rzeszowskim, przedstawiciele Śnieżki zdradzili, że w ramach inicjatywy na Podkarpaciu powstaną kolejne malowidła nawiązujące do tradycji i historii poszczególnych miast. Miejscem następnej odsłony akcji będzie Dębica.

Źródło: Śnieżka