REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Literacki mural w Warszawie wykonany farbami Kabe

W Warszawie powstał nowy, ciekawy – bo zainspirowany literaturą – mural. Malowidło autorstwa Mikołaja Rejsa zostało wykonane produktami marki Farby KABE.

literacki mural Farby KABE

Fot. arch. Farby KABE

Nowy mural czerpie z twórczości Gabriela Garcíi Márqueza. Główną inspiracją dla projektu miało być zdanie pochodzące z powieści Miłość w czasach zarazy: „Na tym świecie nie ma nic trudniejszego od miłości”.

Skąd literatura?

Literacki charakter muralu to nie przypadek. Malowidło powstało z inicjatywy fundacji „Kultura nie boli”, zajmującej się edukacją literacką – w ramach swojej misji fundacja organizuje m.in. co roku festiwal literacki z udziałem międzynarodowych gości, Big Book Festival. Prowadzi również popularną księgarnio-kawiarnię Big Book Cafe.

Efektowne malowidło przyozdobiło zaś właśnie budynek, w którym mieści się siedziba fundacji i kawiarnia Big Book Cafe. Mural pojawił się na ścianie szczytowej obiektu przy ul. Dąbrowskiego 81 na warszawskim Mokotowie.

Projekt Mikołaja Rejsa

Autorem projektu i wykonawcą literackiego malowidła jest Mikołaj Rejs. To artysta specjalizujący się w sztuce ulicznej i edukacji artystycznej, który współpracuje z firmą Farby KABE już od dłuższego czasu.

Źródło: Farby KABE

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA