a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweGrupa Wuthelam z większością udziałów Nippon Paint

Grupa Wuthelam z większością udziałów Nippon Paint

Grupa Wuthelam z Singapuru przejmuje kontrolę nad japońskim koncernem Nippon Paint. Dotychczas jej udziały w firmie wynosiły 39%, ale dzięki dokonanej właśnie transakcji znacznie się zwiększyły.

Grupa Wuthelam Nippon Paint

Fot. pierre9x6 / pixabay.com

Na mocy transakcji za sumę 15,6 mld $ Grupa Wuthelam posiada obecnie prawie 60% udziałów Nippon Paint. To jedna z największych transgranicznych transakcji w Azji w tym roku.

Umocnić fundamenty finansowe

Jak podaje Nippon Paint, współpraca z Grupą Wuthelam rozpoczęła się w roku 1962. Firma z Singapuru została wówczas agentem sprzedaży japońskiego producenta na cały rynek azjatycki. Później dokonano kilku transakcji typu joint venture z Grupą Wuthelam w Tajlandii, Malezji, Chinach i innych krajach Azji.

W ciągu ostatnich 60 lat firma Nippon Paint ściśle współpracowała z wieloma innymi podmiotami. W okolicznościowym komunikacie zarząd wyjaśnia jednak, że tak zdecydowany krok był potrzebny, aby umocnić fundamenty finansowe pod kątem dalszego rozwoju, także poza Azją.

Wyjście poza Azję

Istniejący od 139 lat japoński koncern Nippon Paint szuka obecnie możliwości do wyjścia poza swój rodzimy nasycony rynek i dąży do globalnej ekspansji. Na drodze do realizacji tego celu w zeszłym roku przejęła czołowego australijskiego wytwórcę farb DuluxGroup.

Źródło: Reuters