a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowe lakiery bazowe BASF – najbardziej ekologiczne

Nowe lakiery bazowe BASF – najbardziej ekologiczne

Firma BASF wprowadza nową linię lakierów bazowych, które w sprzedaży dostępne będą pod szyldem marek Glasurit i R-M. Dzięki niższej zawartości LZO oraz skróconemu procesowi aplikacji, co ogranicza emisję dwutlenku węgla, w swojej kategorii są to najbardziej ekologiczne produkty na rynku.

BASF ekologiczne lakiery bazowe

Fot. arch. BASF

Jako pionier wodorozcieńczalnych technologii dla branży samochodowej, BASF Coatings prezentuje swoją nową linię produktów. Nowe lakiery bazowe nie szkodzą środowisku i spełniają wszelkie wymogi nowoczesnych warsztatów lakierniczych.

O 35% szybciej, o 20% mniej materiału

Pracując nad nową linią produktów technolodzy BASF położyli nacisk na zrównoważony rozwój. Dlatego cały proces aplikacji jest krótszy i generuje mniejszą emisję dwutlenku węgla, zaś zawartość LZO nie przekracza 250 g/l – to najniższa wartość na rynku, co czyni nowe lakiery BASF Coatings najbardziej przyjaznymi środowisku spośród produktów dostępnych na rynku. Jak mówi Dirk Bremm, prezes oddział BASF Coatings:

Innowacja to ważny filar rozwoju firmy BASF. Oddział Coatings od zawsze był zaangażowany we wprowadzanie na rynek najlepszych rozwiązań dla powierzchni. Opracowując naszą nową linię produktów refinish, wyprzedziliśmy wyzwania zmieniającego się rynku oraz wsparliśmy klientów, którym zależy na ograniczeniu emisji oraz działaniu w sposób bardziej wydajny i zrównoważony.

Fabien Boschetti, dyrektor działu Global Marketing w BASF Automotive Refinish Coatings Solutions, dodaje, że produkty testowane były w rzeczywistych warunkach i potwierdzono, że gwarantują miliony różnych odcieni, trwałych we wszystkich warunkach klimatycznych. Jak mówi:

W porównaniu z innymi lakierami bazowymi na rynku, klienci mogą zaoszczędzić średnio 35% czasu dzięki szybszej aplikacji i krótszym czasom schnięcia. O 20% zmniejsza się natomiast zużycie materiału.

W wybranych krajach jeszcze w tym miesiącu

Nowa linia lakierów bazowych zostanie wprowadzona na rynek pod markami Glasurit i R-M. W wybranych krajach dostępna będzie jeszcze w obecnym, trzecim kwartale roku tego roku.

Źródło: BASF