REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Huntsman sprzedaje swoje udziały w Venator

Firma Huntsman ogłosiła, że doszła do ostatecznego porozumienia w sprawie sprzedaży swoich udziałów w firmie Venator zajmującej się produkcją bieli tytanowej. Za cenę około 100 mln $ zostaną one sprzedane spółce SK Capital Partners.

Huntsman Venator

Fot. pasja1000 / pixabay.com

W sumie Huntsman zamierza sprzedać 42,5 mln akcji w firmie Venator. Oprócz tego otrzymał również możliwość sprzedaży w ciągu 30 miesięcy pozostałych 9,5 mln akcji. Transakcja jest obecnie w fazie uzyskiwania zezwoleń od odpowiednich władz i powinna zostać zamknięta do końca tego roku.

Wzmocniony bilans i większa elastyczność

Peter Huntsman, prezes i dyrektor generalny firmy Huntsman, wyraził zadowolenie z porozumienia z SK Capital. Jak mówi:

Cieszymy się z naszej trwałej relacji z SK Capital i jego założycielem Barrym Siadatem. Spółka świetnie radzi sobie jako właściciel i podmiot kierujący biznesem, dlatego chętnie właśnie w ich ręce przekazujemy udziały Huntsmana w firmie Venator.

Prezes Huntsman dodaje, że otrzymane środki wzmocnią bilans firmy oraz zwiększą jej elastyczność pod kątem dalszego rozwoju i działań na rynku.

Huntsman – 7 mld $ sprzedaży i 70 zakładów

Huntsman to producent środków chemicznych z obrotami za rok 2019 na poziomie 7 mld $. Firma posiada ponad 70 zakładów produkcyjnych i badawczych w około 30 krajach i zatrudnia na całym świecie blisko 9000 osób.

Źródło: Huntsman

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA