a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiLekkie, łatwe i przyjemne wakacyjne malowanie

Lekkie, łatwe i przyjemne wakacyjne malowanie

Pełnia lata, żar leje się z nieba, a my jesteśmy bardziej skłonni spędzać wolne dni na leżaku pod drzewem niż chwytać za pędzel... Ale kto powiedział, że malowanie musi być męczące? Lato to wręcz idealny czas na drobne prace malarskie, które wiele zmienią w naszym domu, a można się z nimi uwinąć w jedno popołudnie.

wakacyjne malowanie

Lato! Fot. Paint Quality Institute

Swoją listę wakacyjnych inspiracji Paint Quality Institute zaczyna od nowego koloru drzwi wejściowych. Drzwi to wizytówka naszego domu, pierwsza rzecz, którą widzą nasi goście. Warto zadbać o to, żeby prezentowały się pięknie. Zmień odrobinę odcień, by subtelnie odświeżyć wygląd domu, albo wybierz zupełnie inny kolor, jeżeli chcesz rewolucji. Przed malowaniem poczytaj, co według specjalistów PQI mówi o to obie kolor twoich drzwi, oraz skorzystaj z naszych technicznych wskazówek.

Masz okiennice? Też zafunduj im mały lifting. A jeśli nie masz, pomaluj obramowanie okna farbą w kolorze komplementarnym do odcienia ram okiennych. Taki pomysł na pewno zaskoczy twoich gości, podobnie jak odrobina żywego koloru na kolumnach, filarach i podporach czy drobny, ale efektowny dodatek dekoracyjny. Powiew świeżości gwarantowany!

Wszystko to wydaje ci się wciąż zbyt wymagające jak na leniwy okres wakacyjny? Proszę bardzo, oto kolejna propozycja – karmnik dla ptaków, skrzynka pocztowa albo słup lampy ogrodowej w nowym odcieniu. To błyskawiczna robota, wystarczy godzina lub dwie po kolacji… A może nawet uda ci się namówić do pomocy dzieci?

wakacyjne malowanie

Fot. Auntie P / Foter.com / CC BY-NC-SA 2.0

Lato to też dobry czas na kosmetyczne poprawki. Warto usunąć rozwijającego się na ścianie grzyba, profilaktycznie pociągnąć impregnatem drewniany taras czy odmalować fragmenty fasady, gdzie powłoka została przypadkiem uszkodzona lub po prostu zaczęła się łuszczyć, zanim te drobnostki urosną do rangi wielkiego problemu.

Nabrałeś chęci na wakacyjne malowanie? Świetnie, pamiętaj tylko, aby odłożyć pędzel w czas największego skwaru. Silnego słońca, jak wiadomo, lepiej unikać, zwłaszcza że niektóre farby nie mogą być aplikowane powyżej określonej temperatury – sieciują wówczas zbyt szybko i tworzą się na nich nieestetyczne pęcherze.

Przekonaj się sam, że malowanie nie jest tylko uciążliwym obowiązkiem, może być również świetną zabawą!

Źródło: Paint Quality Institute blog