a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiLekki i słodki jak ciasto francuskie Kolor Roku 2024

Lekki i słodki jak ciasto francuskie Kolor Roku 2024

Kolejny producent farb w roku 2024 stawia na błękit. Jako jedyny wybrał jednak nietypową, słodką formę promocji swojego Koloru Roku 2024 – nawiązując współpracę ze słynnym nowojorskim cukiernikiem.

Fot. arch. Sherwin-Williams

Kolorem Roku 2024 Sherwin-Williams został Upward SW 6239 – rześki i wprawiający w nastrój błogości odcień niebieskiego. Jak wyjaśnia producent, kolor kojarzy się ze spokojem, jaki przynoszą nam chwile, gdy zwolnimy, pozwolimy sobie na oddech i oczyszczenie umysłu. Sue Wadden, dyrektorka ds. marketingu koloru w Sherwin-Williams, komentuje:

Upward SW 6239 reprezentuje to wszystko, co delikatnie popycha nas do przodu w naszym życiu. Wnosi do naszej codzienności beztroską energię słonecznego dnia, dzięki której czujemy spokój i zadowolenie. Proponując naszym klientom ten kolor, zapraszamy ich, by na chwilę się zatrzymali i poczuli w swojej domowej przestrzeni, że wszystko jest możliwe – bez presji, za to w nastroju sprzyjającym medytacji i wyciszeniu.

Inspiracja dla wypieków

By wprowadzić swój Kolor Roku 2024 do życia klientów, Sherwin-Williams nawiązał dodatkowo współpracę z Dominique Anselem – właścicielem kultowej cukierni w Nowym Jorku i twórcą cronuta, czyli połączenia amerykańskiego donuta z francuskim croissantem. Ansel stworzył specjalną, zainspirowaną odcieniem Upward wegańską wersję cronuta.

Dominique Ansel z wegańskim cronutem, zainspirowanym Kolorem Roku 2024 Sherwin-Williams. Fot. arch. Sherwin-Williams

Przysmak, dostępny w sprzedaży przez kilka dni we wrześniu tego roku, wypełniony był kokosowym riz au lait z dodatkiem naparu z klitorii ternateńskiej o pięknym niebieskim odcieniu nawiązującym do Koloru Roku 2024 Sherwin-Williams. Jak komentował Dominique Ansel:

Zawsze pociągała mnie możliwość stworzenia wegańskiej wersji cronuta. Bezustannie poszukujemy przyszłościowych pomysłów na rozwijanie naszej oferty wypieków, a współpraca z Sherwin-Williams stała się do tego naturalną okazją.

Cukiernik dodaje, że Upward kojarzy się z równowagą i lekkością, a takie właśnie odczucia miał zgodnie z założeniem wywoływać pierwszy wegański cronut w ofercie cukierni. Podkreśla, że stworzenie cronuta zainspirowanego Kolorem Roku 2024 Sherwin-Williams było dla niego wspaniałym wyzwaniem i cieszy go możliwość czerpania inspiracji z różnych źródeł, także tych zaskakujących.

Ostre krawędzie i magnetyczny urok

W odróżnieniu od ziemistego Koloru Roku 2023 Sherwin-Williams, Upward to opcja bardzo lekka i beztroska, zaproszenie do otwarcia umysłu i odprężenia się. Jak podkreśla Wadden:

Eksperymentując z kolorami, musimy brać pod uwagę, w jaki sposób będą ze sobą oddziaływać. Ciepłe odcienie niebieskiego mogą prowadzić do mdłej, pozbawionej wyrazistości kolorystyki, ważne jest więc zachowanie ostrych krawędzi i magnetycznego uroku chłodnych błękitów. Dopiero uwzględniając te subtelne niuanse, jesteśmy w stanie stworzyć przestrzeń uniwersalną i inspirującą.

Producent zapewnia, że kolor sprawdzi się zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Doskonale wpisuje się w klasyczny wystrój morski lub styl skandynawski. Wadden podpowiada, że w miejscach do pracy lub przestrzeniach edukacyjnych czy jadalnych Upward sprzyja nastrojowi nieskończonych możliwości.

Fot. arch. Sherwin-Williams

Nowe, dwuletnie podejście

Co roku zespół ekspertów z Sherwin-Williams kierowany przez Sue Wadden bada światowe trendy, na podstawie których tworzy prognozy kolorystyczne i specjalne palety na nadchodzący sezon. W tym roku, w ramach swojego zestawu prognoz Colormix Forecast 2024, Anthology: Volume One, firma przyjęła dodatkowe nowe podejście, tworząc raport obejmujący dwa lata. Stanie się on punktem odniesienia dla przyszłorocznych ustaleń i przewidywań w zakresie koloru.

Źródło: coatingsworld.com