Lanxess kontynuuje proces optymalizacji swojej globalnej sieci produkcji mikronizowanych pigmentów na bazie tlenku żelaza. Firma znacznie zwiększyła produkcję w swoim zakładzie w Krefeld-Uerdingen.

Fot. arch. Lanxess
Dzięki usunięciu efektu wąskiego gardła w fabryce w Krefeld-Uerdingen produkcja czerwonych pigmentów Bayferrox i Colortherm została zwiększona o ponad 5000 ton metrycznych rocznie. Jak wyjaśnia Holger Hüppeler, szef działu Inorganic Pigments Lanxess, na rynku obserwuje się coraz większe zapotrzebowanie na wysokiej jakości pigmenty. Firma odpowiada na te potrzeby.
Ze względu na swoje właściwości zmikronizowane pigmenty Lanxess na bazie tlenku żelaza są stosowane głównie w specjalistycznych farbach i systemach lakierniczych oraz do barwienia tworzyw sztucznych. Proces mikronizacji polega na intensywnym mieleniu pigmentu, wskutek czego liczba aglomeratów zostaje znacząco zmniejszona. Dzięki temu pigment jest łatwiej dyspergowalny.
Prócz tego pigmenty Bayferrox i Colortherm, wytwarzane metodą Laux, dają bardzo trwały kolor i są wysoce odporne termicznie. Zachowują stabilność nawet w temperaturach sięgających 800°C, podczas gdy czerwone pigmenty produkowane innymi metodami znoszą jedynie temperatury do 400°C.
Źródło: coatingsworld.com