REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lanxess zwiększa produkcję czerwonych pigmentów

Lanxess kontynuuje proces optymalizacji swojej globalnej sieci produkcji mikronizowanych pigmentów na bazie tlenku żelaza. Firma znacznie zwiększyła produkcję w swoim zakładzie w Krefeld-Uerdingen.

Lanxess czerwone pigmenty

Fot. arch. Lanxess

Dzięki usunięciu efektu wąskiego gardła w fabryce w Krefeld-Uerdingen produkcja czerwonych pigmentów Bayferrox i Colortherm została zwiększona o ponad 5000 ton metrycznych rocznie. Jak wyjaśnia Holger Hüppeler, szef działu Inorganic Pigments Lanxess, na rynku obserwuje się coraz większe zapotrzebowanie na wysokiej jakości pigmenty. Firma odpowiada na te potrzeby.

Ze względu na swoje właściwości zmikronizowane pigmenty Lanxess na bazie tlenku żelaza są stosowane głównie w specjalistycznych farbach i systemach lakierniczych oraz do barwienia tworzyw sztucznych. Proces mikronizacji polega na intensywnym mieleniu pigmentu, wskutek czego liczba aglomeratów zostaje znacząco zmniejszona. Dzięki temu pigment jest łatwiej dyspergowalny.

Prócz tego pigmenty Bayferrox i Colortherm, wytwarzane metodą Laux, dają bardzo trwały kolor i są wysoce odporne termicznie. Zachowują stabilność nawet w temperaturach sięgających 800°C, podczas gdy czerwone pigmenty produkowane innymi metodami znoszą jedynie temperatury do 400°C.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA