REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lanxess przejmuje wytwórcę fungicydów Intace

Wytwórca specjalistycznej chemii Lanxess ogłosił przejęcie francuskiej firmy Intace. Poprzez tę transakcję koncern zamierza umocnić swoją pozycję na rynku biocydów.

Lanxess Intace

Fot. arch. Lanxess

Intace, firma z siedzibą w Paryżu, to producent specjalistycznych fungicydów dla branży opakowaniowej. Strony nie ujawniły warunków finansowych transakcji, która zgodnie z przewidywaniami zostanie zamknięta jeszcze w pierwszym kwartale 2021.

W stronę papieru

Produkty marki Intace są stosowane przede wszystkim w przetwórstwie papieru, tektury, do produkcji opakowań na mydła, etykiet czy banknotów. Jak skomentował Nicolas Gallacier, szef działu Marketing Industrial Preservation & Coatings w Lanxess Material Protection Products:

Przejmując Intace, wzmacniamy naszą platformę technologii biocydów dla opakowań i etykiet w sektorze dóbr konsumenckich. Podążamy także za trendem, zgodnie z którym tworzywa sztuczne w przemyśle opakowaniowym są coraz częściej zastępowane przez papier.

Oliver Kretschik, wiceprezes oddziału biocydów w Lanxess Material Protection Products dodaje, że firma liczy na szybką integrację ofert obu firm. Podkreśla też, że silna sieć sprzedażowa Intace skorzysta dzięki sporemu zasięgowi koncernu Lanxess i jego ekspertyzie w kwestii przepisów prawnych.

Środki antymikrobowe Lanxess

Dział Lanxess Material Protection Products zatrudnia około 660 pracowników i posiada zakłady produkcyjne na czterech kontynentach. Wytwarzane przez niego środki antymikrobowe znajdują zastosowanie w takich gałęziach przemysłu jak farby i powłoki, dezynfekcja, ochrona drewna, a także w branży budowlanej oraz spożywczej.

Źródło: Lanxess

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA