REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Laboratorium Spektrochem członkiem organizacyjnym ASTM

Spektrochem – laboratorium badawcze farb i lakierów z Polski zostało członkiem organizacyjnym ASTM International (USA).

ASTM normy badanie Spektrochem23 marca 2019 r. Spektrochem został przyjęty w szeregi ASTM International jako członek organizacyjny – laboratorium badawcze farb i powłok, będące specjalistą w dziedzinie opracowywania formulacji farb i lakierów dyspersyjnych oraz wykonujące testy laboratoryjne wg międzynarodowych standardów, w tym norm ASTM.

W ramach członkostwa w ASTM International Spektrochem bierze udział w pracach normalizacyjnych na szczeblu międzynarodowym, testuje nowe metody badawcze przeprowadzając ich walidację, zanim jeszcze zostaną wprowadzone do wykorzystania publicznego.

Normy ASTM od wielu lat stanowiły dla nas podstawę do wykonywania badań laboratoryjnych – mówi dr inż. Artur Pałasz – dyrektor R&D laboratorium Spektrochem. Wiele norm ISO nie zawiera bowiem szczegółów, a także zakresu badań pozwalającego scharakteryzować parametry formułowanych przez nas farb. Normy ASTM nam na to pozwalają. Ponadto przy wykonywaniu badań dla wielu zagranicznych klientów standardem są metody wg ASTM, np. odporności na szorowanie, ścieralności, automatycznej rejestracji czasu schnięcia, itp.

ASTM International wyróżnił Spektrochem przyznaniem członkostwa z uwagi na zaangażowanie w promowanie normalizacji ASTM.

Stosowanie norm ASTM wymaga często wykorzystania innej aparatury badawczej, warunków prowadzenia badań (podłoży, sprzętu pomocniczego), zarówno wzorcowania wg systemu imperialnego – to wszystko mamy, podkreśla dr inż. Artur Pałasz.

Jesteśmy dumni, że mamy wkład nie tylko w badania prowadzone lokalnie na rynku polskim, ale również w standardy na poziomie światowym, a szczególnie za którymi stoi ASTM International, dodaje dr inż. Artur Pałasz.

astm organizational memberASTM International to międzynarodowa organizacja normalizacyjna mieszcząca się w West Conshohocken w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych. Jest największym tego typu stowarzyszeniem na świecie. ASTM International jest organizacją non-profit, założoną w 1898 roku i skupiającą ponad 30.000 specjalistów z różnych dziedzin badań materiałów.

Spektrochem to niezależne laboratorium badawcze świadczące usługi formułowania receptur farb i lakierów dyspersyjnych, badań naukowych w obszarze produkcji surowców do farb i lakierów, testów farb i powłok zgodnie z metodami badawczymi oraz szkolenia pracowników działów R&D i QC przemysłu farb i lakierów. Obecnie laboratorium jest w trakcie akredytowania ponad 120 metod badawczych, z których znaczna część to normy ASTM.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA