REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kredyt węglowy za farby Intersleek

AkzoNobel znalazł świetny sposób, by zachęcić inwestorów do wykorzystania swojej innowacyjnej farby przeciwporostowej Intersleek. Wraz z Fundacją Gold Standard ogłosił program, w ramach którego stosując farbę Intersleek będzie można otrzymać kredyt węglowy (czyli czerpać zysk finansowy ze zmniejszenia emisji CO2).

Intersleek

Fot. alephcomo1 (Fotolia.com)

W ramach programu zgłoszeni inwestorzy mają zastąpić na swoich statkach konwencjonalne, oparte na biocydach powłoki przeciwporostowe innowacyjną farbą Intersleek, która nie zawiera środków biobójczych i jest bezpieczna dla środowiska morskiego. Jeszcze przed naniesieniem farby Intersleek określa się, jak wysoka jest emisja dwutlenku węgla dla danego statku, aby później móc ją porównać z wartością po zastosowaniu farby International i stwierdzić, jak bardzo udało się tę emisję ograniczyć. Uzyskany kredyt węglowy jest proporcjonalny do osiągniętej różnicy.

W ten sposób inwestorzy zyskują podwójnie. Po pierwsze – wydają mniej pieniędzy na użytkowanie i utrzymanie statku, który dzięki farbie Intersleek porusza się szybciej i zużywa mniej paliwa. Po drugie – mogą czerpać dodatkowe korzyści finansowe z osiągniętych rezultatów (mniejszej emisji CO2). Twórcy programu liczą, że w ten sposób technologia Intersleek dotrze do szerszego grona inwestorów i zyska zainteresowanie, na jakie zasługuje.

Ta nowa inicjatywa jest częścią Planet Possible – opracowanej przez AkzoNobel strategii, w ramach której koncern aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA