a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweKorozja pod izolacją – sposób na ochronę wg Arcobaleno

Korozja pod izolacją – sposób na ochronę wg Arcobaleno

Korozja pod izolacją jest problemem, z którym przemysł chemiczny i petrochemiczny boryka się od lat. Firma Performance Polymers we współpracy z Transocean Coatings opracowała jednak nową linię produktów, które mogą go częściowo rozwiązać.

korozja pod izolacją Arcobaleno

Fot. Arcobaleno

Poważny problem, jakim jest korozja pod izolacją, jest spowodowany zwykle nieszczelnością samej izolacji. Dostająca się pod izolację woda w kontakcie z zanieczyszczeniami i samą izolacją zwiększa swoje zasolenie i zakwaszenie oraz nagrzewa się w kontakcie z powierzchnią rury. Powstaje w ten sposób silnie agresywne środowisko korozyjne, które wymaga najwyższej jakości zabezpieczeń – dostępne na rynku powłoki ochronne rzadko są mu w stanie sprostać.

korozja pod izolacją Arcobaleno

Fot. Arcobaleno

Rozwiązaniem może być oparta na technologii siloksanowej linia produktów Thermaguard, opracowana przez holenderską firmę Performance Polymers we współpracy z Transocean Coatings. W skład serii wchodzą trzy jednoskładnikowe produkty:

  • Thermaguard CUI 650 – utwardzająca się w warunkach otoczenia powłoka polisiloksanowa zapewniająca ochronę nawet w najbardziej agresywnych środowiskach,
  • Thermaguard TC 1200 – utwardzająca się w warunkach otoczenia powłoka polisiloksanowa dostępna w wielu kolorach, także do zastosowania w bardzo wysokich temperaturach,
  • Thermaguard TIC 180 – izolacja termiczna obiektów zimnych i gorących.

Jak zapewnia dystrybutor Transocean Coatings, Arcobaleno, są to farby oparte na sprawdzonych formułach, idealne do tego typu zastosowań. Zestaw gwarantuje niezawodną ochronę przed korozją w szerokim spektrum temperatur, nawet w bardzo wymagających warunkach.

Źródło: Arcobaleno

Dowiedz się więcej o firmie