REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Korozja pod izolacją – sposób na ochronę wg Arcobaleno

Korozja pod izolacją jest problemem, z którym przemysł chemiczny i petrochemiczny boryka się od lat. Firma Performance Polymers we współpracy z Transocean Coatings opracowała jednak nową linię produktów, które mogą go częściowo rozwiązać.

korozja pod izolacją Arcobaleno

Fot. Arcobaleno

Poważny problem, jakim jest korozja pod izolacją, jest spowodowany zwykle nieszczelnością samej izolacji. Dostająca się pod izolację woda w kontakcie z zanieczyszczeniami i samą izolacją zwiększa swoje zasolenie i zakwaszenie oraz nagrzewa się w kontakcie z powierzchnią rury. Powstaje w ten sposób silnie agresywne środowisko korozyjne, które wymaga najwyższej jakości zabezpieczeń – dostępne na rynku powłoki ochronne rzadko są mu w stanie sprostać.

korozja pod izolacją Arcobaleno

Fot. Arcobaleno

Rozwiązaniem może być oparta na technologii siloksanowej linia produktów Thermaguard, opracowana przez holenderską firmę Performance Polymers we współpracy z Transocean Coatings. W skład serii wchodzą trzy jednoskładnikowe produkty:

  • Thermaguard CUI 650 – utwardzająca się w warunkach otoczenia powłoka polisiloksanowa zapewniająca ochronę nawet w najbardziej agresywnych środowiskach,
  • Thermaguard TC 1200 – utwardzająca się w warunkach otoczenia powłoka polisiloksanowa dostępna w wielu kolorach, także do zastosowania w bardzo wysokich temperaturach,
  • Thermaguard TIC 180 – izolacja termiczna obiektów zimnych i gorących.

Jak zapewnia dystrybutor Transocean Coatings, Arcobaleno, są to farby oparte na sprawdzonych formułach, idealne do tego typu zastosowań. Zestaw gwarantuje niezawodną ochronę przed korozją w szerokim spektrum temperatur, nawet w bardzo wymagających warunkach.

Źródło: Arcobaleno

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA