REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Największe koncerny chemiczne 2014 według Fortune

Magazyn Fortune po raz kolejny opublikował swój ranking „World's Most Admired Companies”. W kategorii chemii na pierwszym miejscu znalazł się koncern BASF.

koncerny chemiczne FortuneSpecjaliści z magazynu Fortune oraz firmy doradczej Hay Group wyłonili najważniejsze, najbardziej poważane w branży przedsiębiorstwa, dzieląc światową gospodarkę na 57 kategorii. Wielka piątka wśród producentów środków chemicznych wygląda następująco:

  1. BASF – 7,33
  2. Monsanto – 6,91
  3. PPG – 6,81
  4. Bayer – 6,36
  5. DuPont – 6,05

Cztery z wymienionych koncernów związane są z branżą farbiarską, natomiast Monsanto specjalizuje się w chemikaliach dla rolnictwa. Firmy Bayer oraz DuPont zaliczyły spadek w stosunku do swoich zeszłorocznych pozycji (Bayer zajmował wówczas miejsce 3., zaś DuPont – 2.), natomiast zdecydowany skok w górę zanotował koncern PPG, który w roku 2013 znalazł się na pozycji 6. Z wielkiej piątki zupełnie wypadła firma Dow, zajmująca rok temu miejsce 4.

W ogólnym zestawieniu, niezależnym od kategorii, pierwsze trzy miejsca zajęły Apple, Amazon.com oraz Google. Kompletną listę znaleźć można na stronie Fortune oraz Hay Group.

„World’s Most Admired Companies” to jeden z najważniejszych tego typu rankingów na świecie. Jest przygotowywany przez magazyn Fortune we współpracy z firmą konsultingową Hay Group corocznie od roku 1997. Przy ocenie brane są pod uwagę takie kryteria jak zdolność przyciągnięcia i retencji talentów, jakość produktów i usług, innowacyjność, jakość zarządzania, umiejętność rozporządzania środkami oraz działania z zakresu CSR (Corporate Social Responsibility).

Źródło: Fortune, Hay Group, PPG Refinish

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA