a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweKolejne zakupy Teknos i Spencer Coatings

Kolejne zakupy Teknos i Spencer Coatings

Końcówka roku 2012 obfitowała w kolejne transakcje na rynku europejskim. Nowych zakupów dokonały między innymi fińska firma Teknos oraz szkocka Spencer Coatings.

fot. arch. Teknos

Koncern Teknos przejął udziały innego ważnego działacza rynku skandynawskiego – Wedevåg Färg AB z siedzibą w Szwecji. Jest to firma specjalizująca się w farbach przemysłowych do drewna i metalu. Zatrudnia około 50 pracowników, jej przychody netto kształtują się zaś na poziomie 13 mln euro. Jej siedziba oraz zakłady produkcyjne i badawcze znajdują się w szwedzkim Vedevåg, sieć dystrybucyjna rozciąga się jednak na kilka krajów nordyckich i bałtyckich. Przejmując więc jej udziały, Teknos nie tylko wzbogaci swą ofertę o nowe produkty, ale i zyska możliwość zwiększenia zasięgu swej działalności w Europie.

W ręce Spencer Coatings trafił natomiast specjalizujący się w farbach sektor R.J. Stokes Limited. Kosztowało to szkocki koncern ponad 6 milionów euro, zgodnie jednak z prognozami dzięki temu posunięciu roczne obroty Spencer Coatings mają się zwiększyć do prawie 20 mln euro rocznie. Utwierdzi więc w ten sposób swą pozycję w czołówce europejskich dostawców farb oraz stanie się kluczowym działaczem na rynku olejowym, gazowym, w infrastrukturze i przemyśle. Siedzibą firmy pozostanie brytyjskie Aberdeen, gdzie dodatkowo powstać ma nowe centrum techniczne. Główna jednostka naukowo-badawcza zostanie natomiast połączona z laboratoriami Stokes i przeniesiona do Huthwaite w Nottinghamshire; tam też skupić się ma działalność produkcyjna firmy.

Źródło: Teknos, Spencer Coatings