a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweKolejna rozbudowa ośrodka w Chinach

Kolejna rozbudowa ośrodka w Chinach

Jeden z największych koncernów chemicznych po raz kolejny rozbudował swój ośrodek rozwojowo-badawczy w Szanghaju. To już trzecia rozbudowa tego ważnego centrum technologicznego.

Fot. arch. BASF

Swój rozbudowany ośrodek Innovation Campus Shanghai w Chinach uroczyście otworzyła firma BASF. W ramach rozbudowy powstały dwa nowe budynki, w których prowadzone będą działania rozwojowo-badawcze.

Trzecia rozbudowa

W sumie BASF zainwestował w Innovation Campus Shanghai już ok. 280 mln €. Cel? Rozwijanie innowacji oraz lepsze wsparcie dla klientów z Chin i całej Azji. Jak komentuje dr Melanie Maas-Brunner, członkini zarządu BASF oraz dyrektorka ds. technologii:

Nasi klienci bardziej niż kiedykolwiek poszukują dziś innowacyjnych rozwiązań na rzecz zrównoważonej przyszłości. Dzięki rozbudowie Innovation Campus Shanghai możemy jeszcze szybciej odpowiadać na rosnące potrzeby i wymagania rynku w Chinach i całej Azji. Innowacja to kluczowy czynnik napędzający zrównoważony rozwój.

Otwarty w 2012 roku ośrodek jest największym centrum rozwojowo-badawczym BASF w Azji. Wcześniej przeszedł jeszcze dwie rozbudowy – w 2015 i 2019 roku. W ramach działań rozwojowo-badawczych koncern zatrudnia obecnie ok. 10 000 osób na całym świecie, z czego 10% w Chinach, także w Innovation Campus Shanghai.

Nowe laboratoria

Nowe budynki mieszczą szereg laboratoriów. Wśród nich jest m.in. laboratorium inżynierii procesowej, gdzie badacze optymalizują procesy w istniejących zakładach produkcyjnych BASF, laboratorium cyfrowe do badań dyspersji i żywic oraz laboratoria czyszczenia powierzchni metali i czyszczenia przemysłowego.

Źródło: BASF