a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweKobiety Biznesu i farby – Galina Stec

Kobiety Biznesu i farby – Galina Stec

W tegorocznym rankingu 100 Kobiet Biznesu 2013 nie zabrakło i laureatek związanych z branżą farbiarską. 8. pozycję na liście zajmuje pani Galina Stec, która stoi na czele firmy Consus z Dębicy – jednego z najważniejszych polskich producentów farb proszkowych. Z myślą o czytelnikach naszego portalu przybliżamy sylwetkę pani prezes.

Galina Stec. Fot. Maciej Goclon / Fotonews

Z branżą farb proszkowych Galina Stec związana jest od 15 lat, decyzję o założeniu własnej firmy podjęła zaś wraz z przyjaciółmi cztery lata temu. Wspólnie ustalili, że pani Stec zajmie się handlem i sprzedażą, a prócz tego zajmie stanowisko prezesa.

Nie ukrywa, że początki działalności firmy nie były łatwe. By przetrzeć sobie szlaki na rynku potrzebne były pieniądze, a uzyskanie kredytu dla młodego, rozwijającego się dopiero przedsiębiorstwa wydawało się graniczyć z cudem… Całe przedsięwzięcie uratowała inna kobieta, dyrektorka jednego z banków, która wykazała więcej zaufania niż inni. Dzięki jej wsparciu udało się wprawić interes w ruch.

Dziś Consus jest prężnie działającą firmą, której farby rozpoznawane są zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. Pani Stec podkreśla, że to w dużej mierze zasługa jej współpracowników, z którymi tworzą zgrany zespół. Mimo że jest jedyną kobietą w firmie, nigdy nie czuła się traktowana w nienaturalny sposób. Jej zdaniem męskie i kobiece spojrzenie na sprawy zawodowe może się wspaniale uzupełniać, kobieca cierpliwość i wyrozumiałość równoważy bowiem męski temperament. Dzięki temu łatwiej jest kierować firmą i podejmować ważne decyzje.

Jako niezbędny składnik sukcesu pani prezes wymienia również wsparcie rodziny. W razie problemów może zawsze liczyć dobre słowo ze strony męża i dorosłych już syna i córki, którzy mocno przeżywają wszystkie wzloty i upadki Consusa. A ponieważ nie samą pracą żyje człowiek, mimo natłoku obowiązków pani Stec stara się też znaleźć czas dla siebie. Lubi podróże i dobrą książkę, zimą zaś wolny czas najchętniej spędza na nartach.

Marzenia i plany? Wiele z nich udało się już zrealizować, jednak pani prezes nie spoczywa na laurach. Jej wizja przyszłości to Consus jako nowoczesna firma wyposażona w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny. Póki co wszystko wskazuje na to, że marzenie to uda jej się spełnić.

Źródło: Puls Biznesu

Dowiedz się więcej o firmie