REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Już 1000 statków z farbą Hempaguard

Hempel świętuje duży sukces. W kwietniu tego roku jego farba przeciwporostowa Hempaguard została wykorzystana do zabezpieczenia już tysięcznego statku!

Hempaguard

Fot. arch. Hempel

Łącznie właściciele zabezpieczonych w ten sposób 1000 okrętów zaoszczędzili już 400 mln $. Odpowiada to emisji CO2 ponad 3 mln ton rocznie. Po zaledwie pięciu latach na rynku to wynik zdecydowanie powyżej oczekiwań. Jak mówi globalny manager ds. produktu, Henrik Dyrholm:

Fakt, że osiągnęliśmy tak dużą liczbę statków zabezpieczonych farbą Hempaguard w tak krótkim czasie, to doskonałe potwierdzenie jakości tego innowacyjnego produktu. Udowodniliśmy, że Hempaguard pozwala zaoszczędzić do 6% na paliwie i zachowuje efektywność nawet w trakcie przerwy w eksploatacji trwającej do 120 dni.

Dodał, że klienci którzy skorzystali z produktu wypowiadają się o nim bardzo pozytywnie – zanotowali duże oszczędności. A wszystko to dzięki technologii Actiguard, która polega na połączeniu gładkiej powłoki silikonowej ze stopniowym uwalnianiem biocydów przez warstwę hydrożelu. Została ona opracowana pięć lat temu w odpowiedzi na nowe, surowe regulacje proekologiczne oraz globalną presję ograniczenia emisji CO2. Jak widać, w takich warunkach farba Hempaguard sprawdza się doskonale.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA