REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun – wyniki za styczeń-kwiecień 2013

Koncern Jotun dokonał podsumowania pierwszych czterech miesięcy roku 2013. Dochody firmy w tym czasie oszacowano na 3901 mln koron norweskich, czyli o ponad 200 mln więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku, zaś zysk operacyjny wzrósł aż o 20% – z zeszłorocznych 432 mln NOK do 517 mln.

Jotun

Fot. arch. Jotun

Zgodnie z finansowym podsumowaniem pierwszych czterech miesięcy roku w doskonałej sytuacji są segmenty Decorative Paints, Protective Coatings oraz Powder Coatings. Nieco słabiej wypada sektor Marine Coatings ze względu na mniejszą niż zwykle liczbę budowanych statków. Aby poradzić sobie z tą sytuacją Jotun zamierza się skupić na produkcji środków do konserwacji statków oraz szeroko pojętych powłok ochronnych.

Na inwestycje przeznaczono w tym okresie 167 mln NOK, z czego większość pochłonęła budowa nowych zakładów produkcyjnych w Chinach, Rosji, Indonezji i Stanach Zjednoczonych. Jak zauważa prezes firmy, Morten Fon, dużym sukcesem jest wejście produktów Jotun na nowe rynki, takie jak Birma, Bangladesz i Maroko. W najbliższym czasie koncern będzie się starał w dalszym ciągu rozszerzać swoją strefę wpływów na świecie.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA