REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun wycofuje chromiany ołowiu

Realizując swój proekologiczny program GreenSteps firma Jotun ogłosiła, że całkowicie wycofuje ze składu swych farb toksyczne chromiany ołowiu. Dotyczy to wszystkich oddziałów i zakładów produkcyjnych koncernu na świecie.

chromiany ołowiu

fot. tijmen (sxc.hu)

Szkodliwe chromiany ołowiu mają zostać wycofane do roku 2014. Farby Jotun będą wówczas bezpieczne i zgodne z nowymi przepisami dyrektywy REACH.

Jest to ważna i godna pochwały inicjatywa, biorąc pod uwagę, że w wielu państwach w których Jotun ma swe oddziały stosowanie chromianów ołowiu jest wciąż jeszcze prawnie dozwolone. Projekt Manager firmy, Jens Christoffer Markmanrud, wyraża nadzieję, że posunięcie to zmieni ogólne nastawienie ludzi do kwestii toksycznych dodatków i będzie dużym krokiem ku nieszkodliwym, przyjaznym środowisku farbom.

GreenSteps to program podjęty przez Jotun w 2011 roku. Jego celem jest zmniejszenie szkodliwego wpływu produkowanych farb na środowisko, między innymi poprzez ograniczenie emisji LZO, zmniejszenie zużycia energii oraz ilości odpadów produkcyjnych.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA