a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiJotun wycofuje chromiany ołowiu

Jotun wycofuje chromiany ołowiu

Realizując swój proekologiczny program GreenSteps firma Jotun ogłosiła, że całkowicie wycofuje ze składu swych farb toksyczne chromiany ołowiu. Dotyczy to wszystkich oddziałów i zakładów produkcyjnych koncernu na świecie.

chromiany ołowiu

fot. tijmen (sxc.hu)

Szkodliwe chromiany ołowiu mają zostać wycofane do roku 2014. Farby Jotun będą wówczas bezpieczne i zgodne z nowymi przepisami dyrektywy REACH.

Jest to ważna i godna pochwały inicjatywa, biorąc pod uwagę, że w wielu państwach w których Jotun ma swe oddziały stosowanie chromianów ołowiu jest wciąż jeszcze prawnie dozwolone. Projekt Manager firmy, Jens Christoffer Markmanrud, wyraża nadzieję, że posunięcie to zmieni ogólne nastawienie ludzi do kwestii toksycznych dodatków i będzie dużym krokiem ku nieszkodliwym, przyjaznym środowisku farbom.

GreenSteps to program podjęty przez Jotun w 2011 roku. Jego celem jest zmniejszenie szkodliwego wpływu produkowanych farb na środowisko, między innymi poprzez ograniczenie emisji LZO, zmniejszenie zużycia energii oraz ilości odpadów produkcyjnych.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie