a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneJotun – rekordowe wyniki za rok 2012

Jotun – rekordowe wyniki za rok 2012

Na przekór kryzysowi firma Jotun dynamicznie się rozwija. W roku 2012 osiągnęła rekordową sprzedaż oraz znacznie zwiększyła swe zyski. Jej przychody operacyjne wyniosły 11 350 mln koron norweskich (czyli o 6,5% więcej niż w 2011), zaś zysk operacyjny – 1 126 mln NOK (co oznacza wzrost aż o 17,8%).

fot. arch. Jotun

Niedawno pisaliśmy o świetnych wynikach finansowych koncernu Jotun po pierwszych ośmiu miesiącach roku 2012. Przez pozostałe cztery miesiące roku nie wydarzyło się nic, co złamałoby dobrą passę firmy i ostatecznie wyniki okazały się równie dobre. Mimo ogólnie malejącego zapotrzebowania na farby dekoracyjne, sektor Decorative Paints zanotował rekordowy wzrost, segmenty powłok ochronnych i farb proszkowych również radziły sobie doskonale. Jedynie farby dla przemysłu morskiego znalazły się w nieco gorszej sytuacji, co spowodowane jest mniejszą ilością budowanych statków.

Jak mówi prezes norweskiej firmy, Morten Fon, tak dobre rezultaty to przede wszystkim zasługa umiejętnego zarządzania asortymentem oraz spadku cen surowców. Dzięki temu możliwe są obecnie nowe inwestycje, które przyczynią się w przyszłości do pomnożenia zysków koncernu. Jeśli chodzi o tego typu działania podjęte już w roku 2012, wymienić należy przede wszystkim nowe zakłady produkcyjne w Norwegii i w Chinach oraz placówki w Stanach Zjednoczonych, Wietnamie i Dubaju.

Korzystając ze swojej stabilnej pozycji finansowej, Jotun planuje rozszerzyć swą działalność w Brazylii, Rosji, USA oraz na innych rynkach w różnych częściach świata.

Więcej na temat wyników firmy za rok 2012 na stronie Jotun.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie