REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun – rekordowe wyniki za rok 2012

Na przekór kryzysowi firma Jotun dynamicznie się rozwija. W roku 2012 osiągnęła rekordową sprzedaż oraz znacznie zwiększyła swe zyski. Jej przychody operacyjne wyniosły 11 350 mln koron norweskich (czyli o 6,5% więcej niż w 2011), zaś zysk operacyjny – 1 126 mln NOK (co oznacza wzrost aż o 17,8%).

fot. arch. Jotun

Niedawno pisaliśmy o świetnych wynikach finansowych koncernu Jotun po pierwszych ośmiu miesiącach roku 2012. Przez pozostałe cztery miesiące roku nie wydarzyło się nic, co złamałoby dobrą passę firmy i ostatecznie wyniki okazały się równie dobre. Mimo ogólnie malejącego zapotrzebowania na farby dekoracyjne, sektor Decorative Paints zanotował rekordowy wzrost, segmenty powłok ochronnych i farb proszkowych również radziły sobie doskonale. Jedynie farby dla przemysłu morskiego znalazły się w nieco gorszej sytuacji, co spowodowane jest mniejszą ilością budowanych statków.

Jak mówi prezes norweskiej firmy, Morten Fon, tak dobre rezultaty to przede wszystkim zasługa umiejętnego zarządzania asortymentem oraz spadku cen surowców. Dzięki temu możliwe są obecnie nowe inwestycje, które przyczynią się w przyszłości do pomnożenia zysków koncernu. Jeśli chodzi o tego typu działania podjęte już w roku 2012, wymienić należy przede wszystkim nowe zakłady produkcyjne w Norwegii i w Chinach oraz placówki w Stanach Zjednoczonych, Wietnamie i Dubaju.

Korzystając ze swojej stabilnej pozycji finansowej, Jotun planuje rozszerzyć swą działalność w Brazylii, Rosji, USA oraz na innych rynkach w różnych częściach świata.

Więcej na temat wyników firmy za rok 2012 na stronie Jotun.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA