REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun dba o indyjski rynek. Otwiera ośrodek w Pune

Norwegię i Indie dzielą tysiące kilometrów. Nowe centrum rozwojowo-badawcze w Pune w Indiach umożliwia norweskiemu koncernowi opracowanie produktów dostosowanych do regionalnych warunków klimatycznych.

Jotun ośrodek Pune

Fot. arch. Jotun

Mahesh C. Chavan, regionalny manager R&D, wyjaśnia, na czym polega problem z warunkami klimatycznymi w Indiach:

Indie to ogromny kraj, który znajduje się w wielu różnych strefach klimatycznych. To, co sprawdza się w jednej części kraju, wcale nie musi być już odpowiednie dla innego regionu.

Dzięki rozbudowanemu ośrodkowi badawczo-rozwojowemu w Indiach Jotun może więc lepiej dostosować się do rynku. Sztab naukowców pracuje nad tym, aby opracować farby i powłoki idealne dla konkretnej strefy klimatycznej.

Nowocześniejszy ośrodek, lepsza lokalizacja

Chavan zwraca jednak uwagę, że nowe centrum badawcze w Indiach powstało nie tylko po to, aby usprawnić organizację pod kątem wymogów rynku indyjskiego. Chodziło również o to, aby pracownicy laboratorium mieli lepsze warunki do pracy:

Oprócz tego, że nowy ośrodek jest dużo bardziej nowoczesny, znajduje się również w lepszej lokalizacji w centrum kraju. Dzięki temu łatwiej jest nam pozyskać doświadczonych chemików.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA