a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiDunn-Edwards: cztery trendy na rok 2020

Dunn-Edwards: cztery trendy na rok 2020

Nowy rok, nowy dekada – wydaje się, że to doskonały czas, by wprowadzić odrobinę koloru do mieszkania. Tylko… które odcienie i połączenia są najbardziej na czasie? Firma Dunn-Edwards podsuwa cztery propozycje.

Poczuj miętę!

Miętowy Minty Fresh został okrzyknięty przez Dunn-Edwards Kolorem Roku 2020. Ale nie tylko eksperci marki uważają, że mięta podbije w tym roku salony. Również magazyn „Domino” okrzyknął miętowy jednym z 5 najmodniejszych kolorów 2020.

Dlaczego? Ponieważ ten delikatny odcień zielonego idealnie wpisuje się w nastrój optymizmu i nowych możliwości u progu nowej dekady. Pomaluj nim stolarkę i listwy lub idź na całość – wykorzystaj go zamiast bieli w roli nowego koloru neutralnego.

trendy na rok 2020

Fot. arch. Dunn-Edwards

Kuchnia w zieleni

Przez lata to blaty, sprzęty kuchenne i płytki na ścianie były tym elementem w kuchni, który przykuwa uwagę. Te lata już za nami – teraz to na szafkach kuchennych możemy bawić się kolorem! Ciemna zieleń ma swój charakter, a równocześnie jest kolorem stosunkowo neutralnym. Wariant dla mniej odważnych – pomaluj ciemnozieloną farbą tylko dolne szafki, dla górnych zaś wybierz jaśniejszy odcień.

trendy na rok 2020

Fot. larkandlarks / Foter.com / CC BY-NC

Liczy się kontrast

Zdaniem magazynów „Elle Decor” i „Apartment Therapy” zestawienie czerni i bieli to najważniejszy trend roku 2020. W dodatku to opcja bardzo elegancka, klasyczna i bezpieczna. Jeśli lubisz eksperymenty, możesz uzyskać podobny efekt, zestawiając ciemne i zdecydowane odcienie z delikatnymi pastelami. Liczy się kontrast.

trendy na rok 2020

Fot. Erika Wittlieb / pixabay.com

Kształty malowane

Coraz częściej projektanci i dekoratorzy wybierają wielkie malowane wzory na ścianach, traktując kolor jak graficzną tapetę. Koła, trójkąty, wielokąty – można puścić wodze geometrycznej wyobraźni! Duże wzory najlepiej prezentować się będą, jeśli wykonasz je farbą w zdecydowanym odcieniu na jaśniejszym tle.

cztery trendy na rok 2020

Fot. The Little Greene Paint Company / Foter.com / CC BY-NC-ND 2.0

Źródło: Dunn-Edwards