REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dunn-Edwards: cztery trendy na rok 2020

Nowy rok, nowy dekada – wydaje się, że to doskonały czas, by wprowadzić odrobinę koloru do mieszkania. Tylko… które odcienie i połączenia są najbardziej na czasie? Firma Dunn-Edwards podsuwa cztery propozycje.

Poczuj miętę!

Miętowy Minty Fresh został okrzyknięty przez Dunn-Edwards Kolorem Roku 2020. Ale nie tylko eksperci marki uważają, że mięta podbije w tym roku salony. Również magazyn „Domino” okrzyknął miętowy jednym z 5 najmodniejszych kolorów 2020.

Dlaczego? Ponieważ ten delikatny odcień zielonego idealnie wpisuje się w nastrój optymizmu i nowych możliwości u progu nowej dekady. Pomaluj nim stolarkę i listwy lub idź na całość – wykorzystaj go zamiast bieli w roli nowego koloru neutralnego.

trendy na rok 2020

Fot. arch. Dunn-Edwards

Kuchnia w zieleni

Przez lata to blaty, sprzęty kuchenne i płytki na ścianie były tym elementem w kuchni, który przykuwa uwagę. Te lata już za nami – teraz to na szafkach kuchennych możemy bawić się kolorem! Ciemna zieleń ma swój charakter, a równocześnie jest kolorem stosunkowo neutralnym. Wariant dla mniej odważnych – pomaluj ciemnozieloną farbą tylko dolne szafki, dla górnych zaś wybierz jaśniejszy odcień.

trendy na rok 2020

Fot. larkandlarks / Foter.com / CC BY-NC

Liczy się kontrast

Zdaniem magazynów „Elle Decor” i „Apartment Therapy” zestawienie czerni i bieli to najważniejszy trend roku 2020. W dodatku to opcja bardzo elegancka, klasyczna i bezpieczna. Jeśli lubisz eksperymenty, możesz uzyskać podobny efekt, zestawiając ciemne i zdecydowane odcienie z delikatnymi pastelami. Liczy się kontrast.

trendy na rok 2020

Fot. Erika Wittlieb / pixabay.com

Kształty malowane

Coraz częściej projektanci i dekoratorzy wybierają wielkie malowane wzory na ścianach, traktując kolor jak graficzną tapetę. Koła, trójkąty, wielokąty – można puścić wodze geometrycznej wyobraźni! Duże wzory najlepiej prezentować się będą, jeśli wykonasz je farbą w zdecydowanym odcieniu na jaśniejszym tle.

cztery trendy na rok 2020

Fot. The Little Greene Paint Company / Foter.com / CC BY-NC-ND 2.0

Źródło: Dunn-Edwards

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA