a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiJasna strona podłoża – Farba Podkładowa ATLAS

Jasna strona podłoża – Farba Podkładowa ATLAS

Podstawą każdej inwestycji budowlanej jest m.in. właściwe przygotowanie podłoża. W przypadku malowania zastosowanie odpowiedniego podkładu pod finalne powłoki zapewnia najwyższą jakość wykończenia pod kątem użytkowania i estetyki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów i fachowców, ATLAS rozszerza ofertę produktów do wnętrz o Farbę Podkładową ATLAS, która stanowi rozwinięcie asortymentu wprowadzonych w ubiegłym roku trzech farb do ścian i sufitów.

Atlas

Fot. arch. Atlas

Farba Podkładowa ATLAS to biała akrylowa farba wewnętrzna polecana do gruntowania sufitów i ścian wewnętrznych budynków. Sprawdza się ona doskonale nie tylko na podłożach mineralnych (w szczególności płytach gipsowo-kartonowych czy podłożach o niejednokrotnej fakturze), ale również na powierzchniach drewnianych lub drewnopochodnych.

Produkowana na bazie spoiwa akrylowego z dodatkiem m.in. wysokiej jakości wypełniaczy, zapewnia kompleksowe zabezpieczenie gruntowanego podłoża, a tym samym gwarantuje estetyczne i efektywne wykończenie finalną powłoką akrylową czy lateksową. ATLAS zaleca również stosowanie nowej farby jako warstwy podkładowej w przypadku renowacji podłoży wykonanych z matowych lub półpołyskowych farb lateksowych.

Produkt, dzięki wyrównywaniu chłonności podłoża, umożliwia równomierne wysychanie farbie nawierzchniowej, jednocześnie poprawiając jej przyczepność do podłoża oraz wydajność. Farba Podkładowa ATLAS jest elastyczna – przenosi mikrospękania podłoża

Wydajność Farby Pokładowej ATLAS pozwala zminimalizować czas i koszty pracy. Ponadto produkt skutecznie zastępuje pierwszą warstwę nawierzchniową, co dodatkowo wpływa na zmniejszenie całkowitych kosztów malowania. Dzięki dobrym właściwościom związanym z kryciem, nowy wyrób łódzkiej firmy niweluje wpływ koloru i faktury podłoża na końcowy efekt malowania, co dodatkowo wyklucza konieczność nanoszenia kolejnych warstw farby wykończeniowej.

Farba Podkładowa ATLAS dobrze sprawdza się również przy malowaniu natryskiem hydrodynamicznym, co dodatkowo ułatwia i przyspiesza prace wykończeniowe. W zależności od sprzętu i oczekiwań, farbę można wykorzystać od razu po umieszczeniu w agregacie lub po uprzednim jej rozcieńczeniu zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi na opakowaniu.

– Farba Podkładowa ATLAS to rozwinięcie naszej oferty farb wewnętrznych do wykończenia, stworzonej w ubiegłym roku wraz z wprowadzeniem trzech białych farb do ścian i sufitów, czyli ATLAS ecoFarby, optiFarby i proFarby – mówi Andrzej Sawicki, Młodszy Kierownik Grupy Produktowej Farby i Dekoracje w firmie ATLAS. – Jest to więc naturalny krok w rozwoju asortymentu, dzięki któremu zarówno inwestorzy, jak i wykonawcy, mogą korzystać z jeszcze pełniejszej gamy rozwiązań Grupy ATLAS.

Farba Podkładowa ATLAS jest dostępna w 10-litrowych wiaderkach. Szczegółowe informacje o produkcie znajdują się w karcie technicznej na stronie: www.atlas.com.pl.