REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jak naprawić powłokę malowaną proszkowo (używając farby proszkowej)

Często zdarza się, że z jakichś powodów potrzebujemy odmalować element pokryty farbą proszkową. Oczywiście w takiej sytuacji najlepiej jest zastosować taką samą farbę jak poprzednio, a więc raz jeszcze przeprowadzić malowanie proszkowe. Oto kilka wskazówek, które pomogą przebrnąć przez ten proces z najlepszym rezultatem.

fot. Dinga (fotolia)

W przeciwieństwie do standardowej aplikacji dwupowłokowej, pierwsza warstwa powłoki w takim przypadku została już w pełni wygrzana. Niewłaściwe procedury mogą prowadzić do problemów związanych z dobrą przyczepnością pomiędzy warstwami. Zalecamy więc przestrzeganie następujących instrukcji w trakcie ponownego nakładania powłoki:

  1. Zeszlifować na mokro wszystkie uszkodzone miejsca przy użyciu papieru ściernego 320, uważając, aby nie uszkodzić podłoża.
  2. Usunąć pył po szlifowaniu za pomocą czystej wody (bez dodatków).
  3. Po całkowitym wyschnięciu części, wytrzeć je za pomocą ściereczki pyłochłonnej.
  4. W momencie podwieszenia elementów w celu pokrycia ich powłoką, upewnić się, że są one odpowiednio uziemione.
  5. Zmniejszyć napięcie pistoletu napylającego tak, aby nie doszło do przebicia dielektrycznego z powodu efektu izolacyjnego pierwszej warstwy powłoki proszkowej.
  6. Po utwardzeniu, sprawdzić przyczepność pomiędzy warstwami przy pomocy siatki nacięć zgodnie z DIN EN ISO 2409, wartość docelowa: GtO.
  7. W przypadku matowych powłok proszkowych mogą wystąpić pewne problemy w zakresie przyczepności pomiędzy warstwami (dodatki matujące).
  8. W trakcie dobierania parametrów utwardzania preferowana jest wyższa temperatura dla warstwy wierzchniej (patrz Karta techniczna).
  9. Powyższe instrukcje stosuje się również w odniesieniu do prac związanych z ponownym nakładaniem powłok przy użyciu wszystkich farb proszkowych ALESTA®, biorąc pod uwagę ich określone właściwości.

 

Zastosowane badania w zakresie metody i dokładności odpowiadają bieżącemu stanowi wiedzy. Wskazane wyniki pomiarów nie stanowią prawnego zapewnienia określonych cech charakterystycznych produktu ani też jego odpowiedniości do określonego celu. Ostrzeżenia nadrukowane na etykietach produktu muszą być przestrzegane. Wszelkie istniejące prawa własności przemysłowej muszą być uwzględniane. Gwarantujemy zgodność naszych produktów ze specyfikacjami umownymi w zakresie naszych Ogólnych Terminów i Warunków Sprzedaży – handel krajowy i/lub eksport.
Logo Axalta, Axalta™, AxaltaCoating Systems™ i wszystkie produkty oznaczone symbolem ™ lub ® są znakami handlowymi lub zarejestrowanymi znakami handlowymi AxaltaCoating Systems, LLC i jej filii. Znaki handlowe Axalta nie mogą być używane w odniesieniu do żadnego produktu czy usługi, który nie jest produktem lub usługą Axalta.

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
75%
25%
Ocen: 4
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA