a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaJak powstawało największe na świecie drewniane jojo

Jak powstawało największe na świecie drewniane jojo

Kilka tygodni temu Benjamin Moore zadziwił świat swoim wielkim drewnianym jojo. Cały projekt był tak naprawdę demonstracją możliwości bejcy do drewna Arborcoat. To dzięki niej zrobione ze starych desek jojo lśniło nowym blaskiem i dzielnie opierało się pustynnemu słońcu.

największe na świecie drewniane jojo

Fot. arch. Benjamin Moore

Film-relację z projektu „Największe na świecie drewniane jojo” Benjamin Moore obejrzeć można tutaj. Zanim jojo powstało i zachwyciło świat, nad jego projektem pracował sztab profesjonalistów, od inżynierów aż po specjalistów Duncan Yo-yo, jednego z największych amerykańskich wytwórców tych sławnych zabawek. O projekcie opowiadają twórca jojo Benjamin Moore, Rene Vas, oraz Brian Cabildo z Duncan Yo-yo:

http://www.youtube.com/watch?v=taLtCTonzm0

Fot. arch. Benjamin Moore

Prace nad budową trwały około dwóch tygodni. Ostatecznie powstała gigantyczna zabawka ważąca 169 kilogramów, na której budowę zużyto ponad 220 kilogramów drewna sosnowego. Pochodziło ono ze starych tarasów i ganków. Celem Benjamin Moore było pokazać, jak bejca Arborcoat nadaje temu wysłużonemu drewnu zupełnie nowy blask.

Na pokrycie całego jojo zużyto 11 litrów bejcy. Oprócz tego, że odświeżyła ona drewno i podarowała mu drugie życie, zapewniła również ochronę przed silnym słońcem pustyni w Kalifornii, gdzie wypróbowano możliwości wielkiej zabawki. Na czym polega niezwykłość bejcy Arborcoat? Dlaczego przewyższa inne produkty? Na jej temat wypowiadają się pracownicy Benjamin Moore:

http://www.youtube.com/watch?v=gQU5exJrq3k

Wreszcie nadszedł wielki dzień… Jojo przewieziono do Vasquez Rocks na pustyni w Kalifornii, gdzie zostało spuszczone na linie z wysokości 30 metrów przy pomocy czterotonowego dźwigu. Były emocje, napięcie i wreszcie wielka radość, kiedy zabawka stanęła na wysokości zadania. Gratulujemy Benjamin Moore świetnego pomysłu na promocję swojego produktu i mamy nadzieję na więcej tak niesamowitych projektów!

Więcej informacji na stronie Largest Wooden Yo-yo.

Źródło: Benjamin Moore