REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jak poranne niebo – Kolor Roku 2020 AkzoNobel

Ogłoszono pierwsze Kolory Roku 2020! Swój wybór zaprezentował między innymi AkzoNobel. Tranquil Dawn, delikatny odcień z pogranicza zielonego, niebieskiego i szarego, to odpowiedź na naszą potrzebę ucieczki od rozpędzonego cyfrowego świata.

Kolor Roku 2020 AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Kolor Roku 2020 AkzoNobel ma być esencją naszego człowieczeństwa w momencie zbliżającego się końca kolejnej dekady. Do końca, który jest zarazem początkiem, nawiązuje już sama nazwa odcienia – „dawn” to w języku angielskim świt. Subtelny chłodny odcień znalazł się we wszystkich czterech paletach ColourFutures 2020, przygotowanych przez ekspertów AkzoNobel.

Kolory nieba na ścianie

Tranquil Dawn przywodzi na myśl barwy porannego nieba oraz wyraża nasze pragnienie celebracji najlepszych ludzkich cech. A to coś, czego z pewnością będziemy potrzebować w nadchodzącej kolejnej dekadzie

– mówi Heleen van Gent, szefowa działu Global Aesthetic Center w firmie AkzoNobel, prowadzącego coroczne badania trendów kolorystycznych. Dodaje, że Kolor Roku jest wybierany co roku w oparciu o rozległe badanie trendów wpływających na nasze życie i nasze otoczenie. W badaniu udział biorą zarówno specjaliści AkzoNobel, jak i zewnętrzni współpracownicy, projektanci i eksperci od trendów.

Potrzeba ucieczki i kreatywności

Żyjemy w świecie cyfrowym, pędzącym z niewiarygodną prędkością siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Otacza nas sztuczna inteligencja i zrobotyzowane systemy. Badanie trendów pokazało, że ludzie pragną ucieczki od tej rzeczywistości, ale równocześnie poszukują w życiu sensu oraz kreatywności. Potrzebujemy miejsca, gdzie możemy zastanowić się nad naszą przyszłością i naszymi celami w tym nowym, dynamicznym świecie, gdzie możemy zacieśnić więzi z rodziną, przyjaciółmi i z naturą. „Przyszedł czas, by nasze domy zyskały ludzki element, stały się opiekuńczą przestrzenią, pobudzającą do zabawy i kreatywności” – czytamy na stronie AkzoNobel.

Kolor Roku 2020 AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Odpowiedzią na te potrzeby jest nie tylko Kolor Roku 2020, ale również cztery nowe palety opracowane przez ekspertów AkzoNobel: The Care Palette, The Play Palette, The Meaning Palette oraz The Creativity Palette. Producent podkreśla, że można je zastosować we wszystkich branżach, w których kolor odgrywa znaczącą rolę – nie tylko w dekoracji wnętrz, ale również w przemyśle samochodowym i powłok specjalnych, farb proszkowych czy produktów do drewna.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA