REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Świetne wyniki Jotun w pierwszych miesiącach 2019

Pierwsze osiem miesięcy roku 2019 przyniosło firmie Jotun doskonałe wyniki. Przychody firmy wyniosły 12 875 mln NOK – o miliard NOK więcej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim, zysk operacyjny natomiast wzrósł aż o 52%.

Jotun wyniki 2019

Morten Fon. Fot. Morten Rakke Photography / Jotun

Sprzedaż farb Jotun w pierwszych ośmiu miesiącach roku wzrosła o 8%, przede wszystkim ze względu na zwiększone zainteresowanie farbami ochronnymi oraz morskimi. Do lepszych wyników przyczyniło się także podniesienie cen, wprowadzone by zrekompensować rosnące koszty surowców, oraz pozytywne efekty walutowe.

Wysoka sprzedaż w Chinach i Korei

Jak wyjaśnia dyrektor generalny firmy, Morten Fon, farby ochronne Jotun doskonale się sprzedają, zwłaszcza w Chinach. Wysoka sprzedaż farb morskich zaś to w dużym stopniu zasługa Korei Południowej, która buduje obecnie dwa razy więcej statków, niż w roku ubiegłym. „To dla nas ważne rynki i spodziewamy się, że pomogą nam utrzymać tendencję wzrostową w najbliższych miesiącach” – mówi Fon.

Jeszcze lepiej prezentuje się zysk operacyjny firmy, który w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym wzrósł aż o 52% (z ubiegłorocznego 1 154 mld NOK do tegorocznego 1 749 mln NOK). Głównie dzięki temu, że ceny surowców w tym roku nie były tak wysokie, jak się spodziewano. „Jeśli jednak chodzi o koszt surowców, sytuacja jest jednak wciąż niepewna i trudno przewidzieć, jak rozwinie się w najbliższych miesiącach” – zastrzega dyrektor generalny Jotun.

Inwestycje na całym świecie

Do tej pory w roku 2019 Jotun zainwestował w rozbudowę swoich placówek 1 009 mln NOK (o ponad 400 mln NOK więcej, niż w tym samym okresie w roku ubiegłym). Pieniądze przeznaczone zostały przede wszystkim na nową siedzibę i centrum badawczo-rozwojowe w Norwegii, nowe fabryki w Egipcie i Wietnamie oraz nowy ośrodek badawczy w Dubaju.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA