REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jak działa farba ogniochronna?

Farby ogniochronne to rodzaj pasywnej ochrony przeciwogniowej. Oznacza to, że nie pomogą w ugaszeniu pożaru, nie powstrzymają rozprzestrzeniania się ognia, ale opóźnią nagrzewanie się elementów stalowych na tyle, że zagrożeni pożarem ludzie zdążą ewakuować się w bezpieczne miejsce.

Jak działa farba ogniochronna? Kiedy temperatura wzrasta, w powłoce zachodzą złożone reakcje chemiczne, w wyniku których warstwa pęcznieje – zwiększa wielokrotnie swą objętość, przypominając sztywną pianę. Tak powstała warstwa ochronna doskonale izoluje pozostającą pod spodem konstrukcję stalową opóźniając jej nagrzewanie się.
Ciekawostką na tym filmie jest porównanie zachowania się dwóch nagrzewających się płytek z których na jednej jest farba ogniochronna a druga nie posiada żadnego zabezpieczenia. Widać dokładnie jak po przekroczeniu temperatury krytycznej metalu płytka niezabezpieczona odkształca się. Podobnie zachowałaby się niezabezpieczona konstrukcja stalowa…

Film przygotowany został przez argentyńskiego producenta farb ogniochronnych, firmę Creizet.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA