a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaIridea Bio – ekologiczna farba do drewna ICA i DSM

Iridea Bio – ekologiczna farba do drewna ICA i DSM

Firmy DSM oraz grupa ICA opracowały wspólnie nową, przyjazną środowisku farbę do drewna Iridea Bio. Posiada ona zalety wysokiej jakości produktów z akrylowych, a równocześnie jest bardziej przyjazna środowisku.

Iridea Bio Grupa ICA DSM

Fot. arch. DSM

Iridea Bio to wspólne dzieło Grupy ICA, specjalizującej się w produkcji farb i lakierów do drewna, oraz firmy DSM – wytwórcy żywic. Farba, zaprezentowana na początku kwietnia na tegorocznych targach European Coatings Show, oparta została na innowacyjnej żywicy DSM – Decovery.

Jest to produkt z linii Iridea Grupy ICA, przeznaczony do stosowania na drewnie przemysłowym do zastosowań wewnętrznych. Ze względu na ponadprzeciętną przyjazność środowisku farba otrzymała nazwę Iridea Bio.

Fakt, że farba jest tak bardzo „zielona”, to w dużej mierze zasługa żywicy Decovery, która otrzymywana jest z naturalnych surowców, a równocześnie posiada cechy typowe dla zwykłych żywic akrylowych. Nowa farba jest bardziej odporna na chemikalia i światło niż dostępne żywice alkidowe, a ponadto nie sprawia problemów przy aplikacji i może być poddawane obróbce przemysłowej.

Źródło: DSM