REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Irańscy badacze proponują nowy pigment antykorozyjny

Naukowcy z Teheranu opracowali nowy pigment antykorozyjny nie zawierający cynku. W badaniu na odspojenie katodowe sprawdził się on bardzo dobrze.

pigment antykorozyjny

Fot. JeremyOK / Foter.com / CC-BY-NC-SA

Zaproponowany przez irańskich badaczy pigment antykorozyjny to związek strontu, glinu i fosforu. Aby sprawdzić jego skuteczność, powłokę epoksydowo-poliamidową z jego dodatkiem poddano testowi na odspojenie katodowe. Niezależnie od przyłożonego potencjału w powłoce z pigmentem rozwarstwienie postępowało dużo wolniej niż w próbce kontrolnej.

Artykuł na ten temat opublikowano w czasopiśmie Progress in Organic Coatings.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA