a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweInnowacyjny system Jotun do konserwacji offshore

Innowacyjny system Jotun do konserwacji offshore

Jotun opracował nowy system powłok morskich, dostosowany nie tylko do standardów obowiązujących dla nowych obiektów, ale również tych odnawianych. Wyróżniony certyfikatem NORSOK, gwarantuje statkom i platformom przybrzeżnym optymalną ochronę, jest wytrzymały, prosty w aplikacji i mniej kosztowny w zastosowaniu, niż dotychczasowe rozwiązania.

system Jotun konserwacja offshore

Fot. arch. Jotun

Nowy zestaw, na który składają się produkty Barirer Smart Pack, Jotamastic Smart Pack HB oraz Hardtop One, to pierwsza technologia powłokowa z certyfikatem NORSOK do aplikacji wałkiem i pędzlem, na użytkowane wcześniej powierzchnie.

Jak wyjaśnia Lasse Isaken, Global Concept Director – Offshore w firmie Jotun, dotychczasowe rozwiązania dla okrętów i platform morskich były projektowane i testowane zgodnie ze standardami obowiązującymi dla nowych konstrukcji. Tymczasem klienci potrzebują również systemów do prac konserwatorskich i renowacyjnych.

Dlaczego jest to temat, który wymagał uwagi? Ponieważ przygotowanie powierzchni oraz sama aplikacja powłoki już na morzu są dużo trudniejsze niż na lądzie. Istnieje dużo większe ryzyko, że powłoka nie będzie wystarczająco trwała, dlatego cała operacja wymaga innej procedury i większej staranności, a koszt całej operacji jest 10-15 razy większy niż na lądzie.

Nowy system Jotun jest przystosowany do tego typu warunków, pozwala więc sporo zaoszczędzić. Integralny, trwały, efektywny, spełnia najbardziej surowe standardy (oprócz NORSOK również ISO 20340). Składają się na niego trzy produkty. Barrier Smart Pack to wzmocniony cząstkami ceramicznymi, bogaty w cynk podkład epoksydowy. Jotamastic Smart Pack HB zapewnia jednolite wykończenie i niezawodną ochronę nawet w trudnych warunkach, natomiast Hardtop One to jednoskładnikowa farba polisiloksanowa, posiadająca wszystkie zalety powłoki dwuskładnikowej.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie