REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Innowacyjny system Jotun do konserwacji offshore

Jotun opracował nowy system powłok morskich, dostosowany nie tylko do standardów obowiązujących dla nowych obiektów, ale również tych odnawianych. Wyróżniony certyfikatem NORSOK, gwarantuje statkom i platformom przybrzeżnym optymalną ochronę, jest wytrzymały, prosty w aplikacji i mniej kosztowny w zastosowaniu, niż dotychczasowe rozwiązania.

system Jotun konserwacja offshore

Fot. arch. Jotun

Nowy zestaw, na który składają się produkty Barirer Smart Pack, Jotamastic Smart Pack HB oraz Hardtop One, to pierwsza technologia powłokowa z certyfikatem NORSOK do aplikacji wałkiem i pędzlem, na użytkowane wcześniej powierzchnie.

Jak wyjaśnia Lasse Isaken, Global Concept Director – Offshore w firmie Jotun, dotychczasowe rozwiązania dla okrętów i platform morskich były projektowane i testowane zgodnie ze standardami obowiązującymi dla nowych konstrukcji. Tymczasem klienci potrzebują również systemów do prac konserwatorskich i renowacyjnych.

Dlaczego jest to temat, który wymagał uwagi? Ponieważ przygotowanie powierzchni oraz sama aplikacja powłoki już na morzu są dużo trudniejsze niż na lądzie. Istnieje dużo większe ryzyko, że powłoka nie będzie wystarczająco trwała, dlatego cała operacja wymaga innej procedury i większej staranności, a koszt całej operacji jest 10-15 razy większy niż na lądzie.

Nowy system Jotun jest przystosowany do tego typu warunków, pozwala więc sporo zaoszczędzić. Integralny, trwały, efektywny, spełnia najbardziej surowe standardy (oprócz NORSOK również ISO 20340). Składają się na niego trzy produkty. Barrier Smart Pack to wzmocniony cząstkami ceramicznymi, bogaty w cynk podkład epoksydowy. Jotamastic Smart Pack HB zapewnia jednolite wykończenie i niezawodną ochronę nawet w trudnych warunkach, natomiast Hardtop One to jednoskładnikowa farba polisiloksanowa, posiadająca wszystkie zalety powłoki dwuskładnikowej.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA