REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Inhibitory korozji w latach 2014-2018

Problem korozji nabiera na znaczeniu, zapotrzebowanie na skuteczne sposoby walki z nią zwiększa się, toteż coraz lepiej sprzedają się inhibitory korozji. Zdaniem analityków TechNavio ich rynek w ciągu najbliższych czterech lat będzie się rozwijał w tempie prawie 5% na rok.

inhibitory korozji

Fot. Gustty / Foter.com / CC-BY

Prognozowany wzrost CAGR dla rynku inhibitorów korozji w okresie 2013-2018 to 4,84%. Jest to zasługa dużego zapotrzebowania, zwłaszcza w krajach rozwijających się. Jeśli zaś chodzi o czynniki, które mogą wstrzymać rozwój rynku, wymieniono wysokie koszty aplikacji i duże fluktuacje cen surowców.

Według specjalistów TechNavio na światowym rynku inhibitorów korozji rządzić będą duże koncerny, które systematycznie wchłaniają mniejsze firmy. Wśród rynkowych gigantów wymienieni zostali Ashland, BASF, Ecolab, Infrastrukture Water and Process Technologies oraz Nalco Holding. Dalej na liście znaleźli się tacy producenci jak AkzoNobel, Arkema, Cytec Industries, Dow Chemical oraz Henkel.

Raport odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące aktualnej sytuacji rynku inhibitorów oraz najbliższych czterech lat. Pod lupę bierze wszystkie pozytywnie i negatywnie wpływające na rozwój czynniki, analizuje okazje i pułapki jakie czyhają na producentów, prezentuje silne strony i obnaża słabości głównych graczy rynkowych. Zainteresowani mogą go zamówić na stronie TechNavio.

Źródło: TechNavio

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA